هفته آینده صورت می گیرد؛

برگزاری همایش سفرای ایران درخارج از کشور با حضور رئیس جمهور

سیاسی

دومین همایش سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت یازدهم هفته آینده در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین همایش سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت یازدهم هفته آینده در تهران برگزار می شود.

در همایش سال جاری آخرین تحولات و موضوعات روابط خارجی با تمرکز بر شرایط جاری منطقه  , آثار و ابعاد برجام ، تنظیم برنامه و فعالیت نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء توان و جایگاه اقتصادی کشور و راههای پیشبرد برنامه ها و ظرفیت سازی جدید در پرتو فرصتهای پیش روی کشور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران با حضرت آیه الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند داشت و از رهنمودهای معظم له  بهره مند خواهند شد.

مراسم افتتاح رسمی  همایش با سخنرانی حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور  و ارائه دیدگاهها و خط مشی های دولت برگزار خواهد شد . حضور و سخنرانی روسای قوای مقننه وقضائیه در جمع روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران و طرح نقطه نظرات و دیدگاهها , همچنین جلسات متعدد با مشارکت و سخنرانی تعدادی از مسئولین عالیرتبه سیاسی و اقتصادی کشور و تبادل نظر با سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور حول موضوعات فوق الذکر از برنامه های همایش سال جاری است.

روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور همچنین با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره ) با آرمان های بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق خواهند کرد. دیدار با تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره )  و  بازدید از مراکز مهم اقتصادی , صنعتی و ...  کشور از دیگر برنامه های همایش سال جاری خواهد بود.

همچنین جلسات داخلی موضوعی و منطقه ای مدیران ارشد وزارت خارجه و روسای نمایندگیها روز شنبه ۹/ ۹۴/۸  برگزار خواهد شد .

کد N1007594