ولایتی: اجرای برجام باید منطبق با آنچه که رهبری فرموده‌اند، باشد

علی اکبر ولایتی,توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام

ایسنا نوشت: ولایتی گفت: همه دنیا بزرگی حسن بن هیثم و اهمیت وی در پیشرفت علم را شناخته بطوریکه بخشی از کره ماه برای بزرگداشت وی به عنوان الهازن نامگذاری شده است.

علی‌اکبر ولایتی، پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه برگزاری همایش بین‌المللی ابن هیثم و نور که در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد اظهار کرد: یونسکو امسال را سال نور و به نام دانشمند بزرگ فقید اسلام و ایران یعنی ابن هیثم بصری اعلام کرده است.

وی افزود: ماهم باید قدر این نعمات را باید بدانیم و در حد خود در بزرگداشت چنین دانشمندانی کاری بکنیم، به همین دلیل در کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای انقلاب فرهنگی برگزاری این همایش تصویب شد و دانشگاه شهید باهنر کرمان هم اجرای آن را به عهده گرفت.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل در حاشیه این همایش در رابطه با اجرای برجام به خبرنگار ایسنا گفت: برجام کاری است که توسط مذاکره کنندگان ما و طرف مقابل که کشورهای 1+5 هستند انجام شد و آنچه که مهم است طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و هدایت‌های ایشان باید حتما در ادامه کار و اجرای برجام دقت لازم صورت گیرد تا منافع مردم ایران حفظ شود.

ولایتی خاطرنشان کرد: بایستی با دقت تیم ما، طرف مقابل و به خصوص آمریکایی‌ها در اجرای برجام مشکل ایجاد نکرده، انحرافاتی به وجود نیاورند و منطبق با آنچه که رهبری فرموده‌اند کار پیش برود.

27213

کد N1007537