آیت‌الله نوری‌همدانی:

ایجاد گروه‌های تکفیری برای تفرقه جهان اسلام است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: هدف دشمنان از تشکیل گروه‌های تکفیری در جهان اسلام ایجاد دو دستگی و اختلاف بین مسلمانان بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار اعضای هیئت علمی دانشگاه نیروی انتظامی امین، امنیت را از ارکان مهم جامعه برای پیشرفت دانست و اظهار کرد: امنیت و آرامش در کشور موجب آبادانی و پیشرفت می‌شود، بنابراین فعالیت‌های نیروی انتظامی در کشور بسیار مهم است.

آیت‌الله نوری‌همدانی در ادامه به تبیین اهمیت مقوله امنیت و لزوم تلاش همه جانبه در حفظ این نعمت الهی پرداخت و گفت: باید از فعالیت‌های پرسنل نیروی انتظامی در جهت ایجاد امنیت در کشور تقدیر کرد.

وی با اشاره به این‌که «دشمنان برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان، گروه‌های تکفیری را ایجاد کرده‌اند، و از آنان حمایت می‌کنند» گفت: دشمنان با ایجاد گروه‌های تکفیری در تلاش هستند تا میان مسلمانان بیش از بیش تاثیرگذار باشند و میان آنها تفرقه ایجاد کنند که لازم است دنیای اسلام علیه نقشه‌های شوم آنان بیدار باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بحرین به نام اسلام و برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان گروه‌های تکفیری به وجود آمده است و مردم مظلوم را به خاک و خون می‌کشند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: انسان موجودی اجتماعی است و بنا به گفته پیامبر اکرم (ص) هر مسلمانی که به اجتماع توجه نداشته باشد مسلمان نیست.

وی افزود: تمام تحقیقات و پیشرفت‌های جهان بر اساس علم است و اسلام بر فراگیری علم بر هر زن و مردی تاکید ویژه داشته است و سعادت هر انسانی را در فراگیری علم می‌داند.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «نظام آفرینش نظام کاملی است» گفت: خداوند برای همه موجودات جهان آفرینش برنامه‌ای دارد و همه موجوادت در حال فعالیت منظم در جهان هستی هستند.

به گزارش ایسنا به نقل ازحوزه نیوز، وی با اشاره به برخی سخنان دشمنان اسلام درباره جمهوری اسلامی گفت: نظام اسلامی همیشه و تا آخر در کنار مظلومان و مستضعفان جهان خواهد بود و هم اکنون نیز بر اساس دستورات اسلام و سخنان ائمه اطهار (ع) در جامعه فعالیت می‌کند.

این مرجع تقلید در پایان با اشاره به این‌که «انقلاب ایران سبب بیداری جهان اسلام شد» خاطرنشان کرد: انقلاب ایران زمینه‌ساز ظهور امام عصر (عج) است، بنابراین برای آماده‌سازی جهان برای ظهور آن حضرت فعالیت می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N1007378