رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

تلاش آمریکا، تبدیل برجام به ابزاری برای مهار راهبردی ایران و نفوذ در کشور است

آمريكا,ارتش جمهوري اسلامي ايران,عقيدتي سياسي ارتش,ايران و آمريكا

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: تلاش آمریکا تبدیل کردن برجام به ابزاری برای مهار راهبردی ایران و همچنین ایجاد زیر ساختی برای نفوذ در کشور به بهانه فضای پسا برجام است.

به گزارش گروه دیافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل‌ هاشم، طی سخنانی در مرکز آموزش درجه داری جواد الائمه(ع) و در بین دانش پژوهان دوره رزم مقدماتی آموزشگاه‌های درجه داری ارتش ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: آمریکا برای تبدیل کردن برجام به ابزاری برای مهار راهبردی ایران و همچنین ایجاد زیر ساختی برای نفوذ در کشور به بهانه فضای پسا برجام بسیار پر تلاش است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: امام خمینی(ره) از آغاز نهضت اسلامی و حتی قبل از انقلاب همیشه به ارتش و بدنه مردمی آن توجه ویژه داشتند و این اعتماد تا جایی بود که در مقابل شعار انحلال ارتش ایستادند و با این تدبیر نورانی‌شان، کشور و نظام را در مقابل خطرات تهاجم بیگانگان بیمه کردند. ارتش نیز با دفاع از انقلاب و آرمان های والای حضرت امام (ره) پاسخ این اعتماد را به خوبی داد.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه سخنانش افزود: ارتش به پا خواسته از متن و بدنه مردم در اولین درگیری بعد از پیروزی انقلاب که توسط گروه‌های چپ بوجود آمد در منطقه ترکمن صحرا حضور پیدا کرد و بعد از آن نیز در آذربایجان غربی و کردستان در مقابل منافقان و دشمنان ایستاد و به وظیفه خود عمل کرد، اما دشمنان که نقش آفرینی ارتش در حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی را باور نداشتند در سوم اردیبهشت 1358 اولین ترور را از ارتش آغاز کردند و سپهبد قرنی را به شهادت رساندند و این ترورها را ادامه دادند تا آخرین آنها که باز هم از ارتش بود و امیر سرافراز ارتش اسلام سپهبد صیاد شیرازی را به شهادت رساندند.

آل هاشم در ادامه به بیان نقش ارتش در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم 48 هزار شهید در این دوران پرداخت و گفت: امروز توان رزمی ارتش و نیروهای مسلح اعم از سپاه و بسیج به حدی رسیده که باعث شده قدرت دفاعی قابل توجه و بازدارندگی بسیار مناسبی در برابر تهدیدهای دشمنان ایجاد شود به گونه ای که دشمنان از هر گونه تعرض به کشور ما بازداشته شده اند.

وی افزود: امروز، ارتش با توسعه قلمرو مأموریتی خود، از منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران حتی در آب‌های دور دست حفاظت می‌کند تا جایی که مقام معظم رهبری از این ارتش به عنوان "ارتش حزب الله" و "کلمه طیبه" نام بردند و امروز نیروهای مسلح در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردارند.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه سخنانش به بحث تحریم‌های دشمنان نظام علیه ملت ایران پرداخت و تاکید کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب، دشمنان عصبانیت خود را با ترور، انفجار و توطئه های مختلف نشان داد که یکی از آنها برقراری تحریم های ظالمانه بود. اما آنها که به اهداف خودشان نرسیده بودند و نظام مقدس جمهوری اسلامی روز به روز به پیشرفت خود ادامه می داد به بهانه مسئله هسته ای، تحریم های خود را افزایش دادند و حتی آن را به جنگ اقتصادی تبدیل کرده و فشار زیادی به ما آوردند. اما مجاهدان عرصه دیپلماسی کشور در مذاکرات هسته ای با رهنمودهای حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) و ایستادگی مردم غیور، این بار نیز دشمن را مقهور کردند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه سخنانش به موضوع تذکر و تأکید مقام معظم رهبری نسبت به خطر نفوذ دشمن و استکبار از منظر برجام اشاره کرد و گفت: مسئولین و مردم باید هوشیار باشند چرا که هدف دشمن بعد از توافق نهایی مذاکرات هسته‌ای، نفوذ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران است.

وی در این زمینه افزود: یکی از مقاصدی که دشمن در سر دارد، نفوذ فرهنگی در کشور ما است. یعنی دشمن می‌خواهد باورهای اسلامی و انقلابی مردم و مسئولین ما را تغییر دهد، مردم و جوانان را نسبت به مسائل دینی و تعصب مذهبی بی‌تفاوت کند و سبک زندگی آمریکایی را در کشور ما پیاده کرده و به عنوان یک الگو ارائه نماید.

آل هاشم در ادامه سخنانش نفوذ سیاسی را یکی دیگر از مقاصد دشمن دانست و گفت: اگر ما هوشیار نباشیم دشمن از طریق نفوذ سیاسی و نفوذ در دستگاه‌های تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز ما مشکلات زیادی را برای کشور به وجود می آورد.

وی ایجاد اختلاف بین دولت و ملت، فاصله گرفتن نسل جدید از ارزش های انقلاب، ایجاد دو دستگی و فضای دو قطبی در کشور و فعال کردن شبکه های حامی غرب در ایران را از راه های دیگر نفوذ دشمن به کشور دانست و افزود: برای مقابله با دشمنان باید توطئه های آنان را به خوبی بشناسیم، روحیه انقلابی را در خود تقویت کنیم و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی داشته باشیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند "تنها راه دفع شر استکبار، ایستادگی و مقاومت است". البته ایستادگی و مقاومت الزاماتی دارد که عبارتند از وحدت مسلمانان جهان، وحدت و انسجام نیروهای داخلی، اقتدار نیروهای مسلح، مأنوس شدن با فرهنگ قرآن، مبارزه هوشیارانه و بی وقفه در مقابل دشمن، تمرکز بر دشمن و عدم فراموشی دشمنی دشمنان، حفظ روحیه انقلابی و صراحت در اتخاذ مواضع انقلابی و رعایت اقتصاد مقاومتی.

حجت الاسلام آل هاشم تبیین سابقه سیاه آمریکا در ضربه زدن به استقلال، فرهنگ و اقتصاد کشور، تحکیم ارزش ها و باورهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در جامعه، تحکیم اعتماد توده های مردم به کار آمدی و شایستگی نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتقای سطح وحدت، همدلی و همبستگی بین مردم و مسئولین، هوشیاری و تدبیر در مقابل توطئه های دشمنان و خودباوری و خود اتکایی به نیروهای داخلی را از راه کارهای مقابله با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان، از فرمانده مرکز آموزش جواد الائمه(ع) نیروی زمینی، رئیس عقیدتی سیاسی، روحانیون و همه کسانی که در جهت برگزاری این دوره تلاش کرده اند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N1007220