سردار سلامی:

تمام توان خود را برای حضور در هر جنگ احتمالی بکار می‌گیریم

سپاه پاسداران,سپاه

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: تمام توان خود را بکار می‌گیریم تا اگر دوباره درگیر جنگی شدیم، بتوانیم از همه عناصر تشکیل‌دهنده ملیت‌مان دفاع کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، صبح امروز در همایش ملی پدافند غیرعامل که در مرکز همایش‌های صدا و‌ سیما برگزار شد، اظهار کرد: تمام توان خود را بکار خواهیم گرفت تا اگر دوباره درگیر جنگی شدیم بتوانیم از همه عناصر تشکیل دهنده ملیت‌مان دفاع کنیم.

سلامی با بیان اینکه باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران دیکته هیچ بیگانه‌ای را نمی‌نویسد و خود انشا کننده ادبیات جدید مبارزات ملت‌های مسلمان است.

وی با اشاره به استقرار پایگاه‌های هوایی امریکا در 22 کشور اسلامی، اظهار کرد: انبارهای تسلیحات امریکا و اسراییل باز شده و ابرهای باران‌زای جنگ در سرزمین‌های اسلامی بارش گرفته است و آنها از همین پایگاه‌ها تا امروز به 14 کشور اسلامی حمله کرده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اندیشه جنگ هنوز نزد قدرت‌های بزرگ بعنوان مهمترین راه حل سیاسی تلقی می‌شود، گفت: کشورهایی می‌توانند ادامه حیات دهند که ظرفیت‌های لازم را برای ادامه جنگ داشته باشند.

وی ادامه داد: اروپا تابعیت سیاسی امریکا را پذیرفته و تحریم ایران و خروج سوریه و یمن از نظام اقتصادی جهانی، ضربه هایی را به اروپا و دیگر کشورها وارد کرده و اگر عراق را با شرایط امنیتی و سیاسی امروز می‌بینیم که بسیاری از قدرتها در تلاشند آن را تجزیه ژئوپولیتیک کنند، این موضوع هم از جنگ‌هایی که صدام بر ما و کویت تحمیل کرد و هم از حمله امریکا به عراق ناشی می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نفس غرب همواره برای مسلمانان شعله‌های آتش بوده است، گفت: امروز نبرد ما با دشمنان کوچک و بزرگ بر سر این است که آنها می‌گویند ما شما را تهدید می‌کنیم و قدرتمان را توسعه می دهیم اما شما باید قدرت خود را متوقف کنید. این منطق آنهاست و آنها می‌خواهند برای ما دیکته بگویند. اگر برای جنگ آماده نباشیم اجازه زندگی در صلح را به ما نمی‌دهند.

سلامی تصریح کرد: امروز زمان طلایی واکنش به بحران در اختیار ماست و پدافند غیرعامل نیز یعنی مدیریت صحنه‌ای از جنگ که هنوز اتفاق نیفتاده است.

انتهای پیام

کد N1007172