داعش اعضای خود را برای انجام حملات در فرانسه آماده می‌کند

فرانسه,داعش

مرکز اطلاعات فرانسه در گزارشی اعلام کرد، گروه تروریستی داعش به اعضای خود دستور آغاز حملات تروریستی در فرانسه را داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، طبق گزارش مرکز اطلاعات فرانسه که در رادیو "فرانس اینفو" منتشر شد، با توجه به اینکه داعش می‌داند اعضای فرانسوی این گروه تروریستی تحت نظر مرکز اطلاعات فرانسه هستند، به احتمال زیاد این گروه تروریستی اعضای غیرفرانسوی خود را مامور انجام این حملات خواهد کرد.

در این گزارش با اشاره به شرایط آسان رفت‌و‌آمد میان کشورهای اروپایی، نسبت به احتمال اینکه داعش بخواهد همین برنامه‌ها را در دیگر کشورهای اروپایی نیز پیاده کند، هشدار داد.

طبق اعلام پاریس، تاکنون 500 تبعه فرانسوی در سوریه و عراق به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند و علاوه بر آن داعش در فرانسه حدود 700 حامی نیز دارد.

ایوب الخزانی، یکی از اتباع مراکشی عضو داعش 21 اوت گذشته در داخل قطاری که از آمستردام به سمت پاریس در حال حرکت بود، عملیات تروریستی را اجرا کرد که منجر به زخمی شدن سه تن شد.

پس از این اقدام تروریستی وزاری کشور و ارتباطات در اتحادیه اروپا تصمیم به افزایش تدابیر امنیتی در ایستگاه‌های قطار گرفتند.

انتهای پیام

کد N1007026