معاون قضایی دادگستری لرستان:

نظارت و بازرسی باید به احقاق حقوق شهروندی منجر شود

سیاسی

معاون قضایی رییس کل دادگستری لرستان گفت: نظارت و بازرسی باید به احقاق حقوق شهروندی منجر شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، قاضی رضایی در بازدید از زندان‎های شهرستان‎های دورود و الیگودرز اظهار کرد: رفع مشکلات ساختاری و فرهنگی در زندان‎ها و خواسته‌های مددجویان در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی حقوق آنها همچون مسائل بهداشتی، تغذیه، مرخصی، اماکن مذهبی، ورزشی و ... از جمله فعالیت‎های معاونت حقوق شهروندی است که به‎طور مستمر و منظم از مراکز انتظامی و زندان‎ها صورت می‎گیرد.

وی افزود: علاوه بر بازرسی‎های مستمر و منظم، بازرسی‎های موردی از مراکز انتظامی و زندان‎ها برای جلوگیری از هرگونه مسامحه و اغماض در امور محوله از طرف همکاران صورت می‎پذیرد.

معاون دادگستری لرستان تصریح کرد: نظارت و بازرسی باید به احقاق حقوق شهروندی منجر شود. تضمین پایدار و فراگیر حقوق شهروندان، ایجاد امنیت قضایی و استیفای حق بدون قید و شرط تمامی شهروندان، جمع آزادی و برابری در کنار انقیاد به عدالت و فضیلت، امتیاز یک دادگستری شایسته و پیشرو است.

دبیر حقوق شهروندی دادگستری لرستان اضافه کرد: دانش حقوق، حاصل تفکر و تامل در راستای اهداف دستگاه قضایی است و با استنتاج و اجتهاد، نهایت قوای بشری خود را برای تأمین عدالت به‎کار می‎بندد و ساز و کار و آئینی را گزینش می‎کند که بیشترین توانمندی را در استیفای حق داشته باشد.

انتهای پیام

کد N1006991