تخصیص اعتبار یک ‌میلیاردی برای زندانیان‌ غیرعمد خراسان‌جنوبی

زندان,ستاد ديه

مدیرعامل ستاد دیه شعبه استان خراسان جنوبی گفت: در جلسه هیات مدیره این نهاد مردمی با پرداخت اعتباری معادل یک‌میلیارد و 673 میلیون ریال در جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد این استان موافقت شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدعلی اربابی با اشاره به جمعیت 118 نفری محکومان جرائم غیرعمد خراسان جنوبی اظهار کرد: در هفدهمین جلسه ستاد دیه استان پرونده 10 زندانی غیرعمد و نیازمند مطرح شد و روند رسیدگی به بدهی 6 میلیارد و 516 میلیون و 870 هزار ریالی این مددجویان واجد شرایط در الویت رسیدگی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: امیدواریم در جهت پرداخت این مبلغ همکاران ما در ستاد دیه طی جلساتی که با شکات پرونده‌ها خواهند داشت مبلغ گذشتی 4 میلیارد و 500 میلیون ریالی را تا دو برابر همین میزان افزایش دهند.

مدیرعامل ستاد دیه شعبه استان خراسان جنوبی با تقدیر از همکاری خانواده برخی از این محکومان گفت: از مجموع بدهی، مبلغ 130 میلیون ریال را هم خود مددجویان در جهت تسریع در روند رسیدگی پرداخت کرده‌اند.

وی محکومان مالی استان را در صدر زندانیان جرائم غیرعمد اعلام کرد و گفت: اکنون 69 نفر بابت صدور چک و 34 نفر نیز به دنبال عدم پرداخت تعهدات مربوط به مهریه و نفقه در زندان‌های سطح استان تحمل حبس می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1006740