واکنش وزارت خارجه به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت :جدیت و قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم کاملا روشن است و ایران برای ایفای نقش در منطقه بر اساس مسئولیتهای خود و منافع منطقه عمل می کند و اجازه نمی دهد کسی برای ایران تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرآنلاین  مرضیه افخم اظهار نظر سخنگوی وزارت خارجه امریکا مبنی بر لزوم ایفای نقش مفید و کمک کننده از سوی ایران برای حل بحران سوریه و توقف حمایت از هم پیمانانش را کاملا مردود خواند و گفت اینگونه اظهارات تکراری خلاف واقعیت های جاری بوده و فرافکنی ریشه های مشکلات منطقه است .

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت : مشکلات جدی و واقعی بحران سوریه ناشی از مداخله نظامی و سیاست های دوگانه آمریکا و متحدان آن کشور و استفاده ابزاری از گروه های تروریستی است و آمریکا برای پیگیری راه حل های سیاسی در سوریه باید رویکرد نظامی و حمایت از سیاست تروریست پروری را متوقف کند.

مرضیه افخم اضافه کرد : ایران قربانی تروریسم بوده و در مبارزه با این پدیده ضد انسانی بهای زیادی پرداخت کرده است , در حالیکه جالب است امریکا با همراهی کشورهای مختلف همچون عربستان و دیگران که القاعده و طالبان و جبهه النصره و داعش و سایر گروههای تروریستی را ایجاد کرده اند و بالاترین میزان حمایت از تروریسم را نیز در پرونده خود دارند , جبهه ضد تروریسم تشکیل داده و در کنار آن حمایت های مالی و تدارکاتی امریکا و هم پیمانان منطقه ای اش از گروه های تروریستی نیز ادامه دارد , اقداماتی چون دسته بندی کردن تروریست ها و تغییر نام و ابداع عناوین جدید برای تروریست ها و صرف هزینه و آموزش نظامی آنها و تحرکات مخربی از این دست امروز منطقه ما را با مشکلات عدیده و شرایط بغرنج بحرانی مواجه کرده است . سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد : توقف این رویکرد خطرناک و پایان دادن به رفتارهای ابهام آمیز و فرصت طلبانه یکی از گامهای لازم و جدی برای کمک به حل بحران سوریه است .

مرضیه افخم خاطر نشان ساخت : سیاست اصولی ما در خصوص بحران سوریه این بوده است که این بحران فقط راه حل سیاسی دارد و جمهوری اسلامی ایران نیز از ظرفیت های خود برای دستیابی به یک راه حل متوازن و پایدار متکی بر آرای واقعی مردم سوریه استفاده می کند.

4949

کد N1006348