وزیر دفاع آمریکا وعده تشدید حملات هوایی علیه داعش را داد

آمريكا,داعش

وزیر دفاع آمریکا امروز(سه‌شنبه) اظهار کرد، واشنگتن قصد دارد حملات هوایی خود علیه مواضع تروریست‌های داعش را تشدید کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ائتلاف تحت رهبری آمریکا از ماه اوت 2014 حملات هوایی علیه مواضع گروه تروریستی داعش در عراق را آغاز کرد. این ائتلاف همچنین از سپتامبر 2014 تا کنون نیز اقدام به بمباران مواضع داعش در سوریه کرد.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، در سخنانی در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا اظهار کرد: ما قرار است کمپین هوایی خود را در آسمان از جمله با استفاده از تعداد بیشتری از جنگنده‌های آمریکا و ائتلاف تشدید کنیم تا مواضع داعش را با حملات بیشتر و سنگین‌تری هدف قرار دهیم.

این صحبتهای وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شدند که ائتلاف تحت رهبری آمریکا اعلام کرده، 13 حمله هوایی علیه داعش در عراق و سوریه انجام داده که منجر به نابود شدن زیرساخت‌های داعش شده‌اند.

کارتر در ادامه این سخنانش گفت: اجازه نمی‌دهیم تحرکات روسیه در سوریه بر تلاش‌های آمریکا علیه داعش تاثیر بگذارد. واشنگتن به حمایتش از نیروهای محلی که با داعش می‌جنگند ادامه خواهد داد و این امر یا از طریق پشتیبانی هوایی یا با مشارکت مستقیم در میدان نبرد صورت می گیرد و آمریکا اعمال فشارهایش را علیه داعش در رقه در سوریه و رمادی در عراق بیشتر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1006235