خبر دستگیری برادر شیخ نمر در عربستان تائید شد

تسنیم نوشت: وکیل آیت الله النمر روحانی برجسته شیعیان عربستان، خبر دستگیری برادر النمر توسط نیروهای امنیتی سعودی را تائید کرد.

دکتر "صادق الجبران" در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبر دستگیری محمد النمر برادر شیخ النمر روحانی برجسته شیعیان عربستان را تائید کرد.

وی از دلایل و اتهامات مطرح شده علیه محمد النمر ابراز بی‌اطلاعی کرد.

شبکه خبری المنار نیز گزارش داد که وی اندکی پس از بازداشت در مرکز پلیس عوامیه، آزاد شده است.

به گزارش تسنیم، برخی منابع خبری از اقدام نیروهای امنیتی سعودی در بازداشت برادر شیخ نمرالنمر روحانی برجسته شیعه عربستانی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی سعودی،محمد النمر برادر شیخ نمر النمر و پدر علی النمر جوانی که اخیرا به اعدام محکوم شده بود،در منطقه العوامیه در شرق عربستان بازداشت کردند.

محمد النمر در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم به آل سعود درباره پیامدهای ویرانگر اعدام شیخ نمر هشدار داده و تاکید کرده بود در صورت اعدام شیخ نمر، تمام عربستان با ازهم گسیختگی امنیتی و خیزش مردمی روبرو خواهد شد.

نهم جولای سال 2012 میلادی بود که «شیخ نمر آل‌نمر»، روحانی برجسته شیعی پس از تعقیب و حمله مسلحانه نیروهای امنیتی رژیم سعودی به خودرویی که در آن قرار داشت و او را از به منزلش می‌برد، مورد بازداشت قرار داد.

به‌دنبال این حمله خودروی شیخ نمر به دیوار یکی از منازل برخورد می‌کند و خود شیخ نیز از ناحیه ران پا زخمی می‌شود تا پس از آن نیروهای امنیتی سعودی وی را بار دیگر بازداشت و او را در بیمارستان نیروهای امنیتی ریاض بستری کنند.

دادستان کل رژیم عربستان در 25 ماه مارس گذشته خواستار اجرای حکم حد محاربه در حق آیت‌الله شیخ نمر النمر به‌‌اتهامات واهی همچون شعله‌ور کردن فتنه مذهبی، دیدار با افراد تحت پیگرد، تشویق به قتل شهروندان و نیروهای امنیتی و تخریب مساجد طی خطبه‌های نماز جمعه، شد.

روز سوم آبان، دادگاه عالی و استیناف عربستان، حکم اعدام شیخ نمر را تایید و حکم برای تایید نهایی به دفتر پادشاه عربستان ارسال شد که در صورت تایید آن توسط سلمان، حکم برای اجرا به وزارت کشور سعودی ارسال خواهد شد.

4949

کد N1006226