فعالیت راکتور شماره یک کودانکولام دسامبر از سر گرفته می‌شود

سیاسی

شرکت انرژی هسته‌ای هند احتمالا نخستین واحد 1000 مگاواتی پروژه انرژی هسته‌ای کودانکولام را در ماه دسامبر سال جاری دوباره راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از اکونومیک تایمز هند، منابع خبری اعلام کردند انتظار می‌رود اولین واحد نیروگاه هسته‌ای کودانکولام در ماه دسامبر و دومین واحد با تاخیر زمانی بیش‌تر راه‌اندازی خواهند شد.

این شرکت هندی در حال ساخت دو نیروگاه انرژی اتمی هزار مگاواتی با تجهیزات روسی است. واحد شماره یک به شبکه فشار قوی جنوب در دسامبر 2014 متصل شد. این واحد با 60 درصد ظرفیتش به کار خود ادامه می‌داد پیش از آن‌که برای بازدید سالانه تعطیل شود.

سخر باسو، رییس کمیته انرژی اتمی هند در این‌باره گفت بازرسی‌های زیادی بر روی نیروگاه انرژی هسته‌ای کودانکولام که برای اولین‌بار از زمان آغاز تولید نیرو تعطیل می‌شد، باید انجام می‌گرفت.

با وجود این که این واحد نخستین نیروگاه در نوع خود در هند است و به طور منظم تعطیل شده است، هیات نظارتی انرژی اتمی امسال مجوز 5 ساله کاری برای این نیروگاه صادر کرد.

معمولا هیات نظارت انرژی اتمی مجوز کاری را برای یک سال برای نیروگاه‌هایی از این دست صادر می‌کند و براساس گزارش‌های آزمایشی این مجوز تجدید خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1006144