جزئیات توافق محرمانه برای از سرگیری مذاکرات سازش در اردن

سیاسی

منابع سازمان آزادیبخش فلسطین از توافق محرمانه برای از سرگیری مذاکرات سازش در اردن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه معاریو چاپ رژیم صهیونیستی، یک مسئول سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) اعلام کرد که توافق محرمانه ای میان اردن، مصر، آمریکا و تشکیلات خودگردان فلسطین انجام شده است تا فرصت جدیدی برای از سرگیری مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی فراهم شود.

این مسئول با اعلام این خبر افزود: در دیداری که در اردن میان عبدالله دوم پادشاه اردن، ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا برگزار شد راهکارهای جدیدی و سقف زمانی برای به جریان انداختن روند مذاکرات سازش مطرح شد.

طبق توافقات انجام شده قرار شده قاهره محل مذاکرات اولیه طرف های فلسطینی و اسرائیلی باشد و این مذاکرات تحت نظارت مستقیم وزیر امور خارجه آمریکا انجام شود. در این مذاکرات اولیه ساز و کار و چارچوب واضح برای آغاز روند مذاکرات مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

مذاکرات اولیه طرف های فلسطینی و اسرائیلی در ماه ژانویه سال آتی میلادی تا اواخر مارس ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد.

این اقدامات برای از سرگیری مذاکرات سازش در حالی صورت می گیرد که فلسطین از ابتدای ماه جاری میلادی (اکتبر) شاهد انتفاضه قدس است و تمامی مردم و گروه های مقاومت فلسطین ضمن رد مذاکرات سازش که تاکنون نتیجه ای برای ملت فلسطین نداشته است بر گزینه مقاومت به عنوان تنها راه احقاق حقوق فلسطین تاکید دارند.

کد N1005887