لاوروف: تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم را تشدید می‌کنیم/ اطلاعی از مذاکرات پاریس نداریم

سوريه,روسيه

وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد: مسکو همه اقدامات لازم برای مبارزه با تهدید تروریسم و جلوگیری از گسترش آن در جهان را به کار خواهد بست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف،‌ وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه شنبه) گفت: مسکو تلاش‌هایش برای تسهیل حل وفصل درگیری‌ها در شمال آفریقا و خاورمیانه از جمله سوریه و عراق را تشدید خواهد کرد.

لاوروف گفت: من مطمئن هستم که ما به نتیجه خواهیم رسید و قصد داریم به طور همزمان تلاش‌هایمان برای حل وفصل سیاسی درگیری‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا را تشدید کنیم.

وی افزود: درگیری‌های این مناطق باعث جان بخشیدن به خطر مرگبار تروریسم بخصوص با وقوع بحران‌های سوریه، یمن و لیبی شدند. ما از تلاش‌ها برای با ثبات کردن وضعیت در دیگر کشورها و منطقه شمال عراق نیز حمایت خواهیم کرد.

لاوروف بعد از شرکت در یک نشست مقام‌های روسیه و بلاروس به خبرنگاران گفت: ما همه اقدامات لازم را برای مبارزه با تهدید تروریسم و جلوگیری از گسترش آن در جهان و در درجه اول در خاک کشورمان و همپیمانانمان را تشدید خواهیم کرد.

لاوروف گفت که اطلاعی از مذاکرات مربوط به مساله سوریه در پاریس ندارد زیرا طرف روسی برای شرکت در این مذاکرات دعوت نشده و در جریان قرار نگرفته است.

لاوروف گفت: باید اذعان کنم که چیزی راجع به این نشست نشنیده‌ام. ما به این نشست دعوت نشدیم و در جریان اینکه چنین مذاکراتی رخ می‌دهد قرار نگرفتیم.

این اظهارات لاوروف در حالی مطرح شده که براساس گزارش‌ها قرار است نمایندگان فرانسه، آلمان، انگلیس، آمریکا و دیگر شرکای منطقه‌ای در این نشست حضور پیدا کنند.

انتهای پیام

کد N1005878