با هدف ترویج اهمیت نقش زن در خانواده

طرح ملی «صدف‌های نور» در کردستان برگزار می‌شود

حجاب,زن

مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان از اعلام فراخوان طرح ملی «صدف‌های نور» بین مؤسسات قرآنی و کانون‌های مساجد این استان خبر داد.

مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان از اعلام فراخوان طرح ملی «صدف‌های نور» بین مؤسسات قرآنی و کانون‌های مساجد این استان خبر داد.

کامل گلباغی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: دومین طرح ملی «صدف‌های نور» با محوریت نقش بانوی اسلامی در چهار بخش متون ادبی، چهل حدیث، طراحی پوستر و خاطره نویسی از امروز، پنجم آبان‌ماه بین کانون‌های مساجد اعلام شد.

وی با اشاره به شرکت‌کنندگان در بخش مسابقه چهل حدیث، افزود: علاقمندان لازم است چهل حدیث از احادیث ائمه معصومین(علیه‌السلام) و ترجیحا با موضوع ویژگی‌های بانوان در نگاه ائمه معصومین را انتخاب و در صفحات مخصوص با خط زیبا نگارش، طراحی و ارسال کنند.

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان بیان کرد: در بخش متون ادبی(نظم و نثر)، اولویت موضوع اشعار و متون ادبی درباره بانوان و نقش‌های آنان، حجاب و عفاف است و علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب متن ادبی و شعر به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با اشاره به شرکت‌کنندگان در بخش طراحی پوستر، عنوان کرد: هر فرد فقط می‌تواند پنج اثر در بخش طراحی پوستر ارائه و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

گلباغی در خصوص بخش خاطره‌نویسی این طرح ملی، بیان کرد: شرکت‌کنندگان در بخش خاطره‌نویسی درباره حجاب، عفاف و نقش‌های بانوی اسلامی آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری طرح ملی «صدف‌های نور» افزود: نقش‌ بانوی مسلمان، ترویج اهمیت نقش زن در خانواده، اهمیت عفاف و حجاب، الگوسازی سیره ائمه معصومان(ع)، اسلام و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از اهداف برگزاری طرح ملی «صدف‌های نور» بود.

گلباغی در پایان یادآور شد: شرکت‌کنندگان در جشنواره دومین طرح ملی «صدف‌های نور» تا هشتم دی‌ماه سال جاری می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان ارسال کنند.

انتهای پیام

کد N1005807