نواخته شدن سرود ملی سیاه‌پوستان آمریکا در تهران

یک استاد آمریکایی: حقوق سیاه‌پوستان در آمریکا زیر پا گذاشته می‌شود

صبح امروز مراسم افتتاحیه سومین همایش بین‌المللی «افق نو» با موضوع "بررسی علل و عوامل برخورد خشونت‌آمیز پلیس آمریکا با اتباع سیاه‌پوست آمریکایی - آفریقایی تبار" در سالن همایش‌های صدا و سیما با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این همایش در ابتدا نادر طالب‌زاده، دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو با خوش آمدگویی به مهمانان این برنامه گفت: امروز رفتار داعش در برخی از کشورهای اسلامی با رفتارهای تحمیلی پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان یکسان است.

طالب‌زاده با تاکید بر این که این نشست یک تبادل فرهنگی است در بخشی از سخنان خود افزود: در ایران تفکر آزاد وجود دارد بنابراین چنین کنفرانس‌هایی برگزار می‌شود و امیدواریم این کنفرانس ورودی برای بحث‌های دیگر در این ارتباط باشد.

وی هم‌چنین گفت: جلسات کارشناسی این همایش فردا و پس فردا برگزار خواهد شد.

در ادامه این همایش هم‌چنین ویلمر لئون، استاد دانشگاه در آمریکا با اشاره به وجود تفکر نژادپرستی در آمریکا و سابقه تاریخی که در این ارتباط وجود دارد ادامه داد: در حالی که خداوند همه انسان‌ها را به صورت مساوی خلق کرده و دارای حقوق هستند ولی متاسفانه در آمریکا در بسیاری از مواقع حقوق سیاه‌پوستان زیر پا گذاشته می‌شود.

این استاد دانشگاه با بیان این که در کشور آمریکا، آفریقایی‌ها با چهره بدی نشان داده می‌شوند و از آن‌ها به عنوان افرادی تهدید کننده یاد می‌شود افزود: آموزش‌های پلیس آمریکا نیز در این ارتباط بسیار ضعیف است و سیستم عدالت کیفری آمریکا در پیگیری کسانی که اقدام مجرمانه علیه سیاه‌پوستان انجام داده‌اند ناکام است.

او با بیان این که رفتار پلیس آمریکا با آفریقایی‌ها به مانند رفتار اسراییلی‌ها با مردم فلسطین است گفت: جمهوری‌خواهان از خارجی‌ها می‌ترسند و معتقد هستند که آن‌ها با مهاجرت خود به آمریکا باعث گسترش تجاوز در این کشور می‌شوند در حالی که مطالعات بیانگر این موضوع نیست.

به گزارش ایسنا، در این مراسم در کنار سرود ملی ایران،‌ سرود ملی سیاه‌پوستان آمریکا نیز نواخته شد که در آن امید برای تغییر وضعیت کنونی سیاه‌پوستان و لزوم اتحاد و ایمان در این مسیر را مورد تاکید قرار می‌دهد.

هم‌چنین در این برنامه به یاد سیاه‌پوستانی که در چند وقت اخیر به وسیله پلیس آمریکا کشته شده‌اند مهمانان یک دقیقه سکوت کردند.

انتهای پیام

کد N1005765