در همایش بین‌المللی «افق نو»،

سالک: پلیس آمریکا همان داعش است

سیاسی

حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک در همایش بین‌المللی «افق نو» با موضوع بررسی علل و عوامل برخورد خشونت آمیز پلیس آمریکا با اتباع سیاه پوست آمریکایی آفریقایی تبار اظهار کرد: پلیس آمریکا همچون داعش است و شاید بهتر است بگوییم همان داعش است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه همواره حق بر باطل پیروز است که نمونه آن پیروزی انقلاب اسلامی بر طاغوت، پیروزی حزب الله لبنان و مردم مظلوم فلسطین بر رژیم صهیونیستی و ... است در بخشی دیگر از صحبت های خود گفت: فلسطین مکان مهمی برای مسلمین است و امام (ره) فرمودند که اسرائیل باید محو شود و ان شاء الله این اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این ارتباط خاطر نشان کرد: تحقق این موضوع به وحدت و تدبیر امت اسلامی مربوط است و باید تلاش ها را در این جهت گسترش داد.

این نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوی طبیعی استکبار مبتنی برخشونت، گسترش فساد و قتل و جنایت است، ادامه داد: استکبار در تلاش است که به وسیله ابزارهایی چون رشد تکنولوژی قدرت تفکر را از جامعه بشری بگیرد و اگر این قدرت تفکر گرفته شود مشکلات زیادی از جمله برای مسلمانان به وجود خواهد آمد. در این وضعیت گسترش اندیشه‌های بلند اسلامی رسالت ماست و ما باید در برابر استکبار صف بلندتری داشته باشیم.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه طبق برخی آمار در هر 24 ساعت یک سیاه پوست توسط پلیس آمریکا به قتل می رسد و کشته می‌شود گفت: تعداد سیاه پوستانی که بعد از 11 سپتامبر در آمریکا توسط پلیس و به خاطر نژادپرستی کشته شده‌اند به 5000 نفر می رسد.

سالک با بیان اینکه انسانیت برای استکبار و صهیونیست‌ها معنا و مفهومی ندارد در بخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد: جریان جنگ نیابتی توسط اروپایی‌ها، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در کشورهای اسلامی به وجود آمده است. از دیگر سو آن‌ها به وسیله جنگ نرم به دنبال استحاله فرهنگ و اندیشه اسلامی و انسانی و در تلاش هستند که در جوامع اسلامی مردم را از اسلام و دین دور کنند تا گرفتار فساد شوند.

وی با بیان اینکه آن‌ها با استفاده از ابزاری چون داعش در حال گسترش نژادپرستی هستند گفت: عامل اصلی سقوط شیطان بزرگ رشد گسترش بیداری ملت‌ها در سراسر جهان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه ماهیت اسلام ضدنژادپرستی است تصریح کرد: آمریکایی‌ها دم از حقوق بشر می زنند ولی به راحتی بر روی آن پا می‌گذارند و جنایت های عظیمی را انجام می‌دهند. تربیت و آموزش داعشی‌ها توسط آن‌ها و صهیونیست‌ها انجام می‌شود بنابراین حقوق بشری مطرح نیست.

سالک با بیان اینکه صهیونیسم بین‌المللی با تلاش سیاسی و اقتصادی تلاش می‌کند که یک نوع برده‌داری نوین را سامان دهد، در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: استکبار از جمله آمریکا نقش و حقوقی برای سیاه پوستان قائل نیستند و فقط دم از حقوق بشر می زنند.

انتهای پیام

کد N1005726