چاووشی: فرمانداران مسئول پاسخگویی به نابسامانی‌ها در شهرستان‌ها هستند

فرمانداري,استانداري تهران,انتخابات مجلس دهم

رییس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اهمیت مسئولیت نمایندگان دولت در شهرستان‌ها گفت:‌ فرمانداران مسئولیت شهرستان‌ها را به عهده دارند و اگر نابسامانی و سوء‌تدبیری در شهرستانی دیده شود، مسئولیت پاسخگویی آن به عهده فرمانداران است نه شخص دیگری بنابراین دستگاه‌ها باید با فرماندار هماهنگ عمل کنند تا نظام در تحقق مقاصدش دچار مشکل نشود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدشهاب الدین چاوشی در شورای اداری شهرستان پاکدشت ادامه داد:‌ برخی گمان می‌کنند فرمانداران نماینده قوه مجریه‌اند در حالیکه فرماندار نماینده حاکمیت و دولت جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تاکید براینکه هر نهاد و سازمانی مکلف است در مقابل سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران پاسخگو باشد گفت:‌ نباید هر بخش و نهادی به سلیقه خود برداشتی از قانون داشته باشد و در این راستا اصل بر کلیت قانون‌پذیری است زیرا مردم به رفتار مسئولان توجه دارند و از آن تاثیر می‌گیرند.

معاون سیاسی استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: دولت یازدهم وعده شکسته شدن تحریم‌ها را داد که با حمایت مقام معظم رهبری این موضوع محقق می‌شود. دولت تدبیر و امید توانسته است ایران را از انزوای بین المللی خارج کند و 6 قطعنامه تحریم علیه ایران یکجا شکسته شود. امیدواریم تحریم‌ها شکسته شده و آثار آن در ابعاد مختلف ظاهر شود و موج ایران‌هراسی که دشمن علیه کشورمان به راه انداخته بود مرتفع شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما مسئولان متعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم و اگر هر دو پایبندی به جمهوری اسلامی را در عمل نشان دهند تفاوتی میان اصلاح طلبی و اصولگرایی نیست. همه ما نسبت به یکدیگر مسئولیت داریم این در حالی است که کسی که آگاهی بیشتری دارد مسئولیت بیشتری به عهده خواهد داشت.

چاوشی با تاکید براینکه در نظام جمهوری اسلامی هر دولتی به موفقیتی دست یابد به نام نظام ثبت می شود گفت:‌ کسانی که به تفکیک دولت از نظام می اندیشند به بیراهه می روند. هر سازمان و نهادی باید در چهارچوب قانونی خود در تعامل با بقیه نهادهای قانونی بپردازد. امروز نظام جمهوری اسلامی ایران این فرصت را دارد که در عرصه سیاست خارجی حرف خود را مقابل زورگویان بیان کند و این در حالی است که نه از توسعه دانش هسته ای بازماندیم و نه در مقابل زورگویان تسلیم شدیم.

رییس ستاد انتخابات کشور در پایان به برگزاری انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت:‌ مشروعیت نظام بر مبنای انتخابات و کارآمدی مسئولان محقق می شود و لازم است افرادی مسئولیت‌های قانونی را در کشور به عهده بگیرند که به حقوق جامعه تعهد داشته باشندو به مبانی دینی و اخلاقی پایبندی نشان دهند.

انتهای پیام

کد N1005622