پشت پرده نامه چهار وزیر به روحانی و انتقاد ترکان به روایت نوبخت

محمدباقر نوبخت,دولت یازدهم,اکبر ترکان

نامه انتقادی چهار وزیر به رئیس جمهور درباره خطرات ناشی از رکود اقتصادی، روز گذشته با انتقاد شدیدالحنی از سوی اکبر ترکان روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاين، او صبح امروز در گفت و گويي با خبرآنلاين اعلام کرد که صحبت هایش در مورد 4 وزیر جعل کردند .

اما ابعاد مبهم اين ماجرا به يکي از محورهاي نشست امروز سخنگوي دولت بدل شد و خبرنگاران درباره جزئيات اين ماجرا و پشت پرده آن از محمدرضا نوبخت سوال کردند. وی در رابطه با نامه چهار وزیر و اظهارات ترکان در اینباره اظهار داشت: من در جلسه ای که نامه 4 وزیر مطرح بود، گفتم همکاران من در رابطه با بازار سرمایه و بورس نگرانی دارند. چرا که نوسانات بازار بورس از دی ماه 92 آغاز شده و افت خود را اغاز کرده است. اين مساله همزمان بود با قیمت گذاری خوراک پالایشگاه ها در مجلس به قیمت 13 سنت. آن موقع بورس داران اعتراض داشتند که این قیمت گذاری تاثیر منفی بر سود دهی بورس می گذارد. به هر حال این اجرا شد و انتقادات وجود داشت.

 به گفته وي، وزیر دفاع هم به دلیل متضرر شدن شرکت الغدیر که مرتبط با بازنشستگان این وزارتخانه است، این نامه را امضا کرده بود.

سخنگوي دولت گفت: مهندس ترکان از جمله کسانی است که معتقد بود این رقم 13 سنت -قيمت خوراک پالايشگاه ها- نباید تقلیل پیدا کند و این میزان سودی که وجود دارد کافی است. به اعتقاد ایشان اگر رقم پایین بیاید، سود بیشتری که جنبه رانت دارد به این گروه ها که در بورس هستند می رسد. سخنان ترکان متوجه این گروه ها است و نه متوجه وزرای دولت. ایشان صاحب نظر است و می تواند نظرش را مطرح کند.

وی درباره اینکه وزرای دیگری هم به نامه نوشتند و از بحران اقتصادی صحبت کردند گفت: باید بگویم اقتصاد ما با بحران مواجه نیست. وزرا هم در رابطه با حل مسائل دستگاه های زیر مجموعه شان ممکن است نامه ای بنويسند، این امر رایجی است و امر غیر متعارفی نیست.

نوبخت در پاسخ به این سوال که با توجه به درگیری ها در دزفول و بهبهان، دولت برای تامین امنیت تجمع های سیاسی در انتخابات چه برنامه اي دارد؟، گفت: این دو درگیری از دو جنس بود. اولی امنیتی بود اما در مورد بهبان وجه امنیتی نداشت و شرارتی بود که با آن برخورد شد. ما می خواهیم نه تنها در دوران انتخابات، بلکه در غیر آن هم تمامي نقاط کشور از این درگیری ها مصون باشد.

اين خبر ادامه دارد.

2727

 

 

کد N1005561