محجوب: منتقدین مراقب شیوه انتقاد خود باشند/ توهین به مقامات کشور جایز نیست

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام ,مجلس نهم,علیرضا محجوب

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می گوید: منتقدین حق ندارند برای دستیابی به مطالبه خود از شیوه های غیرمعقول و غیر معمول استفاده کنند.

علیرضا محجوب در گفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که با توجه به نامه رهبرانقلاب به رئیس جمهور در خصوص برجام هنوز شاهد اصرار مخالفان بر مخالفت شان هستیم، بنابراین از این پس موافقین و مخالفین برجام چه وظیفه ای دارند؟ گفت: ما هرگز مخالفین را مذمت نکردیم و نخواهیم کرد چراکه آن ها حق دارند به عنوان مخالف نظرات خود را مطرح کنند.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که اگر این اظهار نظر و مخالفت ها همراه با تهمت و توهین باشد، تکلیف چیست؟ تصریح کرد: حتما توهین کردن و تهمت زدن به افراد  از سوی منتقدین نه به صلاح آن ها، نه فضای نقد و نه به صلاح کشور است.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه اهانت، افترا و تهمت فضای گفتگو نیست و فضای خارج از گفتگوست، اظهار کرد: رفتارهای تند از سوی تندروها شرایط خشنی را پدید می آورد که منجر به خط و نشان کشیدن طرفین  برای هم در داخل خیابان می شود در حالی که نقدها باید در اتاق های فکر ،میدان های اندیشه ، مناظره ،مجادله ومباحثه مطرح و ابهامات روشن شود.

محجوب تاکید کرد : انتقاد کردن حق منتقدین است و آن ها باید بتوانند نظراتشان را بگویند و حرف شان شنیده شود و پاسخ اظهاراتی که بیان می کنند را بشنوند اما حق ندارند برای دستیابی به مطالبه خود از شیوه های غیرمعقول و غیر معمول استفاده کنند و به کارگیری این روش ها حتما پاسخ خوبی به همراه نخواهد داشت و بیش از همه خود منتقدین ضرر می کنند، همچنان که جریان انتقاد نیز در کشور زیان حواهد کرد، که در این صورت، حق زیان می کند؛ بنابراین نباید تصور شود که ما  از اینکه منتقدین زیان کنند، خوشحال می شویم بلکه ما زمانی خوشحالیم که منتقدان در عرصه حضور داشته و با سرزندگی از نظراتشان دفاع کنند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت تاکید کرد:  امیدواریم که با بیانیه ای که مقام رهبری در باره  اجرای برجام  دادند، همه ما در این مسیر هماهنگ شویم و هم سو و هم جهت مباحث گذشته را تمام شده تلقی کنیم و به دنبال اجرای برجام باشیم.

وی افزود: فرمایشات رهبری کامل و جامع بود و در این زمینه مصوبه مجلس نیز وجود دارد که کاملا گویاست و هیچ نقطه ابهامی ندارد لذا دولت می تواند با در نظر گرفتن آن شرایط اجرای برجام را فراهم کند.

 محجوب خاطرنشان کرد: برجام به قدری  واضح ، دقیق و منطقی است که حتی طرف های خارجی نیز آن را پذیرفته اند و حتی برای مخالفین و دشمنان  جایی برای بحث نگذاشته است.

وی ادامه داد: امیدواریم نکات که در نامه رهبری و قانون مجلس آمده است به دقت اجرا شود چراکه قطعا کشور و مردم از آن سود خواهند برد. البته در این شرایط ، ممکن است عده ای بخواهند انتقاد کنند، که اشکالی ندارد و باید اجاز دهیم انتقاد کنند.

محجوب تصریح کرد: دولت باید به نظرات منتقدین احترام بگذارد و در عین حال منتقدین نیز  باید مراقب شیوه اظهار نظر و بیان انتقاد خود باشند و انتقادات شان به مقامات کشور نباید رنگ و بوی توهین به خود بگیرد چراکه  آن ها زحمت کشیده و تلاش کرده اند بنابراین جواب کسی که تلاش کرده است توهین نیست و اگر از مسئولان امر تشکر نمی کنیم، حداقل به آن ها توهین نکنیم.

27220

کد N1005068