یک استاد عرفان:

جهان اسلام در برابر حکم اعدام شیخ نمر ساکت نماند

شیخ نمر

یک استاد اخلاق و عرفان گفت: جهان اسلام باید به حکم اعدام شیخ نمر اعتراض کند و اگر اعتراضی نکند این رفتار برای جهان اسلام ننگ است و نشان‌دهنده خفگی و خمودگی در جهان اسلام است.

یک استاد اخلاق و عرفان گفت: جهان اسلام باید به حکم اعدام شیخ نمر اعتراض کند و اگر اعتراضی نکند این رفتار برای جهان اسلام ننگ است و نشان‌دهنده خفگی و خمودگی در جهان اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرام دلیر در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با محکوم کردن حکم اعدام شیخ نمر اظهار کرد: شخصیت شیخ نمر یک شخصیت علمی است و فردی نیست که دست به اسلحه باشد و علیه حکومت کاری را انجام دهد. شیخ نمر انتقادهایی را در قالب گفتار و سخنرانی به مردم ارائه می‌دهد و مردم هم اگر سوالی داشته باشند به او مراجعه می‌کنند صرف یک انتقاد سیاسی و یا اجتماعی حکم زندان و یا اعدام ندارد. این حکم کشور عربستان نشان از آن دارد که دولت عربستان سعودی بر اساس ماهیت اسلامی و موازین دینی حرکت نکرده است.

این استاد اخلاق و عرفان گفت: شیخ نمر نهایت فعالیتی که داشته این بوده که مردم را آگاه و از ماهیت شیعه دفاع کرده و هرگز کسی را علیه دولت عربستان تحریک نکرده است. ماهیت کشور عربستان این است که اصلا نگاهش به انسان‌ها یک نگاه خاصی است که نه برگرفته از قرآن و نه برگرفته از سنت نبی اکرم (ص) است. حاکمیت عربستان برای انسان هیچ ارزشی قائل نیست و نمونه آن را در حادثه منا دیدیم.

دلیر با بیان این‌که « جهان اسلام نباید در برابر این حکم خمودگی و تنبلی پیشه کند» افزود: متاسفانه این بی تفاوتی‌هایی که در جهان اسلام است سبب شده که خیلی از کسانی که برای امت اسلامی مفید هستند به وسیله استکبار از امت اسلامی گرفته شوند، نخبگان و فرهیختگان ما نباید در زندان و حبس به سر ببرند.

این استاد اخلاق و عرفان با تاکید بر این‌که «جهان اسلام باید این عالم دینی را برای خود حفظ کند، شیخ نمر ملت را به پاکی و فضایل اخلاقی دعوت می‌کرد» تصریح کرد: بیوگرافی و زندگی این عالم فرهیخته برای همه مشخص است و هرگز این شخصیتی که پر از علم و دانش است نباید از جهان اسلام جدا شود. اگر دولت‌های اسلامی که برخی از آن‌ها دست نشانده استکبار هستند حرفی نمی‌زنند لااقل امت‌های اسلامی از این دانشمند مسلمان دفاع کنند چرا که دغدغه او شفاف سازی، دانش افزایی و اطلاع رسانی امت است. نه شمشیری در دست دارد و نه نیروی نظامی و این شخصیت باید از احترام برخوردار باشد.

وی گفت: امیدواریم دولت عربستان به هوش بیاید و از حکم اعدام شیخ نمر دست بردارد و احساسات جهان اسلام را تحریک نکند. قطعا این گونه رفتارها مشروعیت عربستان را به چالش می‌کشاند و عربستان را در جهان سیاست به عنوان یک حکومت مستبد معرفی می‌کند.

انتهای پیام

کد N1005049