دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب:

در هیئات‌ مذهبی هدف اصلی قیام امام حسین(ع) تبیین شود

امام حسين ع ,محرم,عاشورا,عزاداري,دبيركل مجمع تقريب مذاهب,هيئات مذهبي

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: باید تدبیری اندیشیده شود که هیئات مذهبی واقعا در راستای اهداف حضرت سید الشهدا (ع) حرکت و عمل کنند.

آیت‌الله اراکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این‌که « باید برای ساماندهی هیئات مذهبی فکری شود» اظهار کرد: هیئات‌ مذهبی حرکات بسیار خوب و موثری دارند و می‌توانند نقش سازنده‌ای در جامعه داشته باشند ولی در این بین حتی اگر یک هیات از هیات‌های مذهبی نتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند آن وقت تاثیر منفی در جامعه می‌گذارد.

وی گفت: لذا در این رابطه باید تدبیری اندیشیده شود که هیئات مذهبی واقعا در راستای اهداف حضرت سید الشهدا (ع) حرکت و عمل کنند و یکی از مهم‌ترین و بلکه اساسی‌ترین اهداف سیدالشهدا (ع) تاسیس و تشکیل امت عدل است، یعنی امتی که به عدل عمل کند چه در عرصه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و چه در سایر عرصه‌ها به نظر بنده باید در هیأت‌ها بر روی این محور از حرکت امام حسین (ع) کارهای بیشتری صورت بگیرد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: امام حسین (ع) در پیام‌ها و نامه‌هایی که نوشته‌اند بر این هدف تاکید کرده‌اند و فرموده‌اند که هدف من اقامه عدل در جامعه است.

انتهای پیام

کد N1004987