نماینده جدید ژاپن در امور کره شمالی به کره جنوبی سفر می کند

سیاسی

«کیمی هیرو ایشیکانه» نماینده جدید ژاپن در گفتگوهای پیرامون برنامه هسته ای کره شمالی چهارشنبه این هفته عازم کره جنوبی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، نماینده جدید کشور ژاپن در گفتگوهای شش جانبه در خصوص برنامه هسته ای کره شمالی این هفته به کره جنوبی سفر خواهد کرد.

وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز در بیانیه ای اعلام کرد: «کیمی هیرو ایشیکانه» نماینده جدید ژاپن در گفتگوهای پیرامون برنامه هسته ای کره شمالی با هدف دیدار با همتایان و مقامات بلندپایه سئول اعازم کره جنوبی می شود.

بنا بر اعلام این وزارتخانه،  ایشیکانه در نشست چند جانبه درباره همکاری ها در شمال شرق آسیا و ابتکار صلح که قرار است روز چهارشنبه برگزار شود شرکت خواهد کرد.

طرح مذکور، یکی از اهداف مهم «پارک گئون های» رئیس جمهور کره جنوبی در عرصه سیاست خارجی به شمار می رود که بر اساس آن، تقویت همکاری ها در منطقه در چارچوب اعتماد سازی از طریق هماهنگی در مسائلی چون امنیت هسته ای، مدیریت بحران ها و محیط زیست دنبال می شود.

گفتگوها پیرامون برنامه هسته ای کره شمالی از اواخر سال ۲۰۰۸ میلادی و به دنبال آزمایش های هسته ای کره شمالی با بن بست مواجه شد.

کد N1004744