بایدن: از انتخابات کناری‌گیری کردم چون پیروز نمی‌شدم

سیاسی

معاون رییس‌جمهوری آمریکا می‌گوید، تصمیمش برای شرکت در انتخابات را به این دلیل که می‌دانست در آن پیروز نخواهد شد و نه به دلیل کمبود زمان برای راه‌اندازی کمپین، تغییر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جو بایدن، معاون رییس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی‌بی‌اس در این باره گفت: باید احمق باشم اگر فکر کنم نمی‌توانم کمپینی که حامیانم لیاقت آن را دارند، تشکیل دهم و باز دست به این کار بزنم.

بایدن در این مصاحبه ادعا کرد، به این دلیل از رقابت سیاسی کنار کشیده که نمی‌خواهد هیلاری کلینتون را به عنوان نامزد پیشتاز دموکرات‌ها متوقف کند. وی ادامه داد: من از ابتدا هم گفته بودم هیلاری را دوست دارم و من و او در کنار یکدیگریم و تنها دلیلم برای کاندیداتوری این بود که گمان می‌کردم کسی بهتر از من نمی‌تواند امور را اداره کند.

بایدن تلاش کرد تا از این مصاحبه برای عادی جلوه دادن کناره‌گیری‌اش از انتخابات که روز چهارشنبه با حضور باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا اعلام شد، استفاده کند. این سیاستمدار آمریکایی هم‌چنین شایعات درباره درخواست فرزندش در لحظات مرگ مبنی بر کاندید شدن وی در انتخابات را رد و عنوان کرد: چنین لحظه هالیوودی اصلا وجود نداشت. "بو بایدن" (پسر بایدن) تنها معتقد بود من باید کاندید شوم و پیروز خواهم شد.

انتهای پیام

کد N1004543