افزایش کشته‌شدگان حمله اخیر بنغازی به 12 تن/ داعش 20 تن را در شهر سرت اعدام کرد

لیبی

همزمان با افزایش آمار کشته شدگان حمله خمپاره‌ای به تجمع تظاهرکنندگان در شهر بنغازی به 12 تن، شاهدان عینی در لیبی اعلام کردند که جنگنده‌های ناشناس برای تروریست‌های داعش در شهر سرت سلاح و مهمات انداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، منابع پزشکی در شهر بنغازی لیبی اعلام کردند که آمار کشته شدگان حمله خمپاره‌ای شبه نظامیان به تجمع تظاهرکنندگان در شهر بنغازی به 12 تن افزایش یافته است. به گفته این منابع 39 تن نیز در این حمله زخمی شده بودند.

همچنین کمیته‌ ملی حقوق بشر لیبی اعلام کرد که داعش 20 غیرنظامی را در شهر ساحلی سرت اعدام کرده است. همزمان با این تحولات ارتش لیبی وارد درگیری‌های شدیدی با داعش در بنغازی شده است.

خبرنگار العربیه در لیبی نیز از کشته شدن "منصور الشعلالی"، مسئول نظامی انصار الشریعه پس از درگیری با ارتش لیبی در شهر بنغازی شد.

انصار الشریعه روز شنبه اعلام کرده بود که این گروه با داعش بیعت نکرده است و اعضای انصارالشریعه در شهر سرت که با داعش بیعت کرده‌اند جزو رهبران این گروه نیستند.

در همین راستا شاهدان عینی در لیبی اعلام کردند که هواپیماهای ناشناس برای اعضای داعش در شهر سرت سلاح و تجهیزات انداختند.

از زمان سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی شبه نظامیان مسلح کنترل بیشتر مناطق را در دست گرفته‌اند و همواره با هم درگیر هستند. داعش نیز با استفاده از وضعیت وخیم سیاسی و امنیتی در لیبی کنترل برخی مناطق این کشور را در دست گرفته است.

انتهای پیام

کد N1004246