نتانیاهو در اندیشه ابطال "کارت سبز" یک چهارم ساکنان قدس

فلسطين

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه دو هفته پیش کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی طرح ابطال کارت سبز آن دسته از اهالی قدس اشغالی را که در محله‌های واقع در خارج از دیوار حائل زندگی می‌کنند، مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جلسه مذکور خواستار ابطال کارت سبز آن دسته از فلسسطینیان ساکن قدس اشغالی شد که در محله‌های واقع در خارج از دیوار حائل که رژیم صهیونیستی از طریق آن سعی در جداسازی قدس از کرانه باختری را داشت، زندگی می‌کنند. اردوگاه شعفاط و اردوگاه عناته، کفر عقب و السواحرة از جمله این محله‌های فلسطینی‌نشین هستند.

نتانیاهو ضمن طرح این پیشنهاد خود خواستار برگزاری نشستی ویژه برای بررسی این موضوع شد و تاکید کرد که تداوم وضعیت کنونی در محله‌های فلسطینی‌نشین قدس اشغالی که در خارج از دیوار حائل قرار گرفته‌اند، ممکن نیست.

از سوی دیگر، دفتر نتانیاهو اعلام کرد: فلسطینیانی که در محله‌های عرب‌نشین واقع در خارج از دیوار حائل زندگی می‌کنند از امتیازات و تسهیلات ناشی از برخورداری از تابعیت "اسرائیلی" استفاده می‌کنند، اما به وظایف خود عمل نمی‌کنند.

شهرداری صهیونیستی قدس اشغالی نیز از مدتی قبل شروع به احداث دیوار بتنی میان محله جبل المکبر قدس اشغالی و شهرک أرمون هنسیف و دیگر محله‌های فلسطینی نشین قدس اشغالی کرده است.

یک مقام ارشد اسرائیل گفت که گرفتن کارت سبز از ساکنان عرب قدس اقدامی سیاسی است نه تنها امنیتی.

انتهای پیام

کد N1003967