نقوی حسینی در نطق میان دستور:

دولت برنامه اجرایی خود برای تحقق شروط رهبری را اعلام کند

سیاسی

سخنگوی کمیسیون برجام گفت: دولت باید برنامه اجرایی خود برای تحقق شروط رهبری در راستای اجرای برجام را اعلام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین در نطق میان دستور خود شهادت امام حسین «ع» و ۷۲ تن از یارانش را تسلیت گفت.

نماینده مردم ورامین با تاکید بر اینکه آمریکا همیشه دشمن ملت ایران بوده و خواهد بود، گفت: تاریخ روابط سیاسی آمریکا با ایران چیزی جز خیانت، جنایت، دخالت و توطئه علیه ملت ایران، نیست.

وی ادامه داد: خون جوانان این مملکت در پیروزی انقلاب اسلامی با گلوله های آمریکائیها به زمین ریخته شد. توطئه درگیری قومیت ها در اول انقلاب کار آمریکا بود. ظهور گروه های تروریستی از جمله منافقین که تاکنون هزاران شهید از ملت ما گرفته اند، کار آمریکا بود. ۸ سال جنگ تحمیلی صدام علیه ملت ایران کار آمریکا بود و بعد از دوران دفاع مقدس نیز انواع و اقسام فشارها و تحریم ها علیه ملت ایران تحمیل شده و می شود.

سخنگوی کمیسیون برجام ادامه داد: فتنه ۸۸ تمام عیار کار آمریکائیها بود چرا که آمریکائیها به دنبال براندازی نظام ایران بوده و هستند. منتها مسیر و شیوه های خود را تغییر می دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا امروز نیز از طریق برجام به دنبال نفوذ در ایران است، گفت: امروز نیز امریکا به دنبال بهره گیری از برجام و دیپلماسی لبخند برای دشمنی با ملت ایران و براندازی نظام است.

وی ادامه داد: اگر کسی و یا کسانی در کشور به دنبال تطهیر آمریکا و لاپوشانی جنایت ها و خیانت های این کشور باشند و بخواهند فرش قرمز برای آنان پهن کنند، عمداً و یا سهواً خائن به ملت، امام و شهدا هستند.

نماینده مردم ورامین اظهار داشت: نمایندگان مجلس و تمام دست اندرکاران کشور باید با تمام دقت، ناظر بر رفتار آمریکا باشند تا زمینه نفوذ در منطقه پیدا نکند، زیرا آمریکا جز خیانت در حق ملت ایران کار دیگری انجام نخواهد داد.

سخنگوی کمیسیون برجام با تاکید بر اینکه فصل الخطاب برجام، نامه مقام معظم رهبری است، گفت: دولت، مجلس و سایر قوا باید تمام توان خود را به کار گیرند تا آنچه مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند به ویژه ۹ شرط مهم، اجرایی گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: از دولت انتظار می رود برنامه اجرایی خود را برای تحقق شرایط ۹ گانه اعلام کند.

وی تصریح کرد: در این مسیر هر نوع موضع گیری و اقدام جریانی و سیاسی که منجر به پیدایش کاسبان برجام گردد، خلاف منافع ملی است.

نماینده مردم ورامین اظهارداشت: مسئله هسته ای، مسئله کشور است و برخورد جناحی و سیاسی با آن برخلاف منافع ملی کشور است.

نقوی حسینی در بخش دیگری از نطق میان دستور خود گفت: شرایط رکود برخلاف ادعاهای دولت در کشور حاکم است و بحران بیکاری را درپی دارد به خصوص بیکاری قشر تحصیل کرده.

وی کارگران را اولین قشر آسیب دیده خواند و گفت: فرصت های شغلی از بین می رود و اولین کسانی که آسیب می بینند کارگران ساختمانی هستند. آنها در بدترین شرایط رکود قرار دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با انتقاد از اشکالات جدی در طرح رتبه بندی آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح رتبه بندی در آموزش و پرورش، اشکالات جدی را در پی داشته است، ضرورت دارد مسئولان آموزش و پرورش در راستای رفع آنها اقدام کنند. اولاً رتبه بندی شامل فرهنگیان باسابقه ۵ تا ۶ سال نمی شود، ثانیاً این طرح شامل نیروهای خدماتی نشده است و ثانیاً شامل بازنشستگان فرهنگی نیز نشده است. در حالی که این بازنشستگان با مشکلات زیادی روبرو هستند.

نقوی حسینی در پایان سخنرانی خود با اشاره به سخنرانی لاریجانی در آغاز جلسه علنی روز دوشنبه گفت: تفسیر ایشان از محتاطانه و جسورانه درست نبود، امام حسین «ع» و یارانش در عاشورا جسورانه به دشمن حمله کردند، امام علی «ع» جسورانه از پیامبر اکرم دفاع کرد، امام علی «ع» جسورانه بر ناکثین و قاسطین تاخت، حضرت امام جسورانه بر آمریکا یورش برد، رزمندگان اسلام جسورانه بر دشمن و متجاوز حمله کردند، اما خیلی ها در عاشورا و جنگ صفین و خرداد ۴۲ محتاطانه عمل کردند.

وی ادامه داد: خیلی ها در فتنه محتاطانه عمل کردند و ساکتین فتنه شدند. البته در برجام هم خیلی ها محتاطانه عمل کردند.

کد N1003824