درخواست دیده‌بان حقوق بشر از مسئولان تونسی برای تحقیق در مورد دو مرگ در بازداشت

سازمان دیده‌بان حقوق بشر از دولت تونس خواست تا تحقیقات شفافی را برای برداشتن ابهامات فوت دو شهروند در دوره بازداشت موقتشان آغاز کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مستقل رای الیوم، این سازمان تاکید کرد که خانواده سفیان الدریدی، جسد وی را در کالبد شکافی بیمارستان در ماه سپتامبر 2015 یافتند. سفیان الدریدی از سوی پلیس در اداره پاسپورت‌ها در فرودگاه قرطاچ تونس دستگیر شده بود.

این سازمان به نقل از خانواده الدریدی گزارش داد که نه مدیریت زندان و نه پلیس به خانواده وی خبر ندادند که او مرده است.

دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه خود درخصوص شخص دوم نیز اعلام کرد که "قیس برهومه" از سوی دستگاه مبارزه با مواد مخدر که وابسته به گارد ملی است در پنجم اکتبر جاری بازداشت شد.

این سازمان به نقل از شاهدان عینی اعلام کرد که این شخص دوم به شدت از سوی نیروهای امنیتی مورد ضرب و جرح قرار گرفته است و خانواده وی از طرف شخصی نزدیک به آنها فهمیدند که جسد فرزندشان در کالبد شکافی بیمارستان است.

آمنه القلالی، ناظر در دیده‌بان حقوق بشر در تونس عنوان داشت که اگر چگونگی و علت مرگ این دو شخص مشخص نشود اعتبار دستگاه قضایی تونس زیر سوال می‌رود و اینکه مسئولان تونسی خانواده‌ها را در جریان مرگ فرزندانشان قرار ندادند شبهه‌هایی را مبنی بر وقوع نقض‌هایی در حق این دو فرد شدت می‌بخشد.

انتهای پیام

کد N1003734