۰
افخم:

اقدام امریکا در زندانی کردن اتباع ایرانی غیر قابل قبول است

  • ۶۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سخنگوی وزارت امور خارجه حکم صادره برای مظفر خزاعی تبعه ایرانی زندانی در امریکا را کاملا ناعادلانه واقدام دولت امریکا در دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی بدلایل واهی و بی پایه را غیر قابل قبول خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم در پی صادر شدن حکم مظفر خزاعی تبعه ایرانی زندانی در امریکا، گفت: متاسفانه شماری از اتباع کشورمان به دلایل غیر موجه و اتهام نقض تحریم های غیر قانونی و نامشروع در امریکا و چند کشور دیگر زندانی می باشند و در طی چند سال گذشته اقدامات و پیگیری های مستمر حقوقی و سیاسی برای اثبات بیگناهی و آزادی ایشان صورت گرفته است و این تلاش ها کماکان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین  گفت: چند نفر از ایرانیانی که در خارج از امریکا دستگیر شده اند , علیرغم درخواست و فشار امریکا به کشورهای دیگر برای تحویل ایشان به ایالات متحده , بیگناهی شان به اثبات رسیده و این افراد آزاد شده اند و پیگیری دولت ایران برای آزادی اتباعش با قوت ادامه دارد. 

افخم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است دستگیری اتباع خود به دلایل واهی و ادعای نقض تحریم ها را غیر قانونی و خلاف حقوق بین الملل میداند , بر بیگناهی این افراد تاکید وخواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنان شد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.