مقتدی صدر: کاش مصر به جای بستن مساجد سفارت اسرائیل را می‌بست

عراق,مصر

رهبر جریان صدر عراق ضمن تاکید بر اینکه بستن مسجد امام حسین (ع) در قاهره "ظلم محض" است، ابراز امیدواری کرد که قاهره به جای بستن درهای مساجد به روی بندگان خدا، سفارت اسرائیل در مصر را ببندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای درباره واکنش برخی مسئولان نسبت به پرونده امور مذهبی در مصر پس از بستن مسجد امام حسین (ع) در قاهره گفت: بله مصر سنی است اما بهتر است اینجا شما را متوجه دو نکته اساسی کنم یکی اینکه امیدوارم مصر همچنان سنی باقی بماند و وهابی و داعشی و تندرو نشود. مصر، میانه رو است. اما نکته دوم این است که اگر مصر سنی است پس باید سنی‌ها در این کشور پدر تمامی طوایف مصر از جمله مسیحیان و شیعیان باشند.

وی افزود: شما باید بدانید که من با مردم مظلوم هستم هرجا که باشند و با خود عهد بسته‌ام که تنها برای کمک به مظلوم وارد امور دیگر کشورها شوم یاری رساندن به مظلوم وظیفه ماست و از آن دست نخواهیم کشید. بستن مسجد امام حسین (ع) در قاهره ظلم محض است.

مقتدی صدر گفت: "تشیع علوی محمدی" باید صدای خود را بلند کند. ما نباید مثل داعشی‌هایی باشیم که کار آنها کشتن پیروان ائمه (ع) است. چنین رفتارهایی انگیزه‌ای برای دودستگی است. ما بیشتر به وحدت و میانه روی نیاز داریم. من از تمامی طرف‌های مذهبی از جمله الازهر می‌خواهم که برای تحقق این مساله تلاش کنند.

وی گفت: سلام بر مصر، دولت و مسئولان میانه رو و ننگ بر تمامی تندروها و گناهکاران این کشور باد. آرزو می‌کردم که برادران ما در مصر به جای بستن درهای مساجد به روی بندگان سفارت اسرائیل در قاهره را می‌بستند.

وزارت اوقاف مصر روز پنج شنبه اعلام کرد که مسجد امام حسین (ع) در قاهره از پنج شنبه تا شنبه بسته است.

مقتدی صدر روز جمعه نیز از این اقدام مصر انتقاد کرده بود.

انتهای پیام

کد N1002985