استفاده از ظرفیت طلاب و روحانیون برای کمک‌رسانی به ستاد عتبات عالیات

حج,عتبات عالیات

‌مسئول معاونت امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان استفاده از ظرفیت طلاب و روحانیون برای کمک رسانی به ستاد عتبات عالیات را از اهداف فعالیت این معاونت بیان کرد.

‌مسئول معاونت امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان استفاده از ظرفیت طلاب و روحانیون برای کمک رسانی به ستاد عتبات عالیات را از اهداف فعالیت این معاونت بیان کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، با اشاره به نقش تأثیرگذار طلاب و روحانیون در اقشار مختلف مردم اظهار کرد: براساس دستورالعمل ستاد بازسازی عتبات عالیات، معاونت امور روحانیون این ستاد در استان راه‌اندازی شد.

وی کمک به عتبات عالیات را کمکی خالصانه دانست و یادآور شد: پاداش آن در روز قیامت نمایان می‌شود و کار در عتبات عالیات خالصانه و عاشقانه است.

مسئول معاونت امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با اشاره به آیه 100 سوره نساء و حدیث پیامبر اسلام(ص) در رابطه با جایگاه حج و حجاج تصریح کرد: حج گذشت از مال، جان، شهوت و زنده کردن یاد خداست.

جمالی حج را مانور مسلمین و تسکین دل‌ها عنوان کرد و گفت: حج پاک کردن دل از آلودگی‌ها نظیر قساوت قلب و میقات و میعاد مردم با خداست.

وی حج را بالا رفتن از پله‌های معرفت و پرواز روح به سوی خدا خواند و یادآور شد: حج رمز وحدت و کنار زدن مرزهای جغرافیایی و وصل شدن قطره به اقیانوس سعی، صفا و مروه است.

مسئول معاونت امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان حج را نشانه تسلیم و دنبال محبوب گشتن بیان کرد و افزود: حج همسفر شدن و همسایه شدن با حضرت مهدی(عج) است.

جمالی با اشاره به حادثه منا اضافه کرد: نظاره‌گر بودن صحنه، تلاشی نکردن برای نجات حادثه‌دیدگان، عدم رساندن حتی آب در آن دمای 50 درجه، عدم اجازه به تیم‌های پزشکی ایران و دیگر کشورها، عمل نکردن به وظایف خود، کارشکنی در رسیدگی به حال مصدومین، مخفی کردن ابعاد فاجعه منا، پاکسازی آثار جرم، عدم انعکاس فیلم‌های دوربین‌های مداربسته، سیاسی‌کردن حادثه و وضعیت بلاتکلیفی مفقودین از عوامل تعمدی بودن حادثه منا است.

انتهای پیام

کد N1002947