انتقاد شوهانی از برخی تحرکات علیه رییس‌مجلس

مجلس شوراي اسلامي,علي لاريجاني,برجام,تصویب برجام در مجلس

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشور وارد دوره پسابرجام شده است، بر ضرورت پرهیز از حاشیه‌سازی‌ها در مورد توافق هسته‌ای تأکید کرد و گفت که برخی نباید جلوتر از رهبری حرکت کند.

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در دو سال گذشته جروبحث‌هایی در مورد مذاکرات وجود داشت، هرگاه تیم مذاکره کننده مذاکره‌ای داشتند بعد از برگشت از آنها سوال شده و آنها گزارشی را ارائه کردند و نهایتاً بعد از این فراز و نشیب‌ها توافق حاصل شد، کلیات و جزئیات طرح مجلس نیز به تصویب رسید و این دعواها باید خاتمه پیدا کند.

وی افزود: پیش از توافق دعواهایی انجام شد، اما نهایتاً طرح مجلس به قانون تبدیل شد و قانون هم برای همه الزام‌آور است. رهبری هم شروطی را تعیین کردند و دولت تمکین کرد لذا دعواهای بعدی خیلی توجیهی ندارد و دو طرف باید به فرمایشات رهبری تمکین کنند. همچنان که دولت گفته الزامات را رعایت می‌کنیم، طرف مقابل هم باید این موضوع را بپذیرد و حاشیه سازی نکند.

نماینده مردم ایلام در مجلس با فصل الخطاب خواندن موضوع رهبری برای همگان، تصریح کرد: هیچ کس نباید جلوتر از رهبری حرکت کند، ایشان به دفعات برجام را تأیید کرده‌اند اما گفته‌اند که شرایطی باید در آن لحاظ شود. در این شرایط اینکه عده‌ای یکدیگر را تحریک کنند و علیه رئیس مجلس شعار دهند قابل قبول نیست. معلوم نیست این عده دنبال چه چیزی هستند. مگر آقای لاریجانی با آمریکایی‌هاست که علیه او شعار می‌دهند. او منافع ملی را می‌بیند در حالی که عده‌ای منافع حزبی و سیاسی خود را می بینند.

شوهانی در پایان با اشاره به شرایط منطقه‌، عراق، سوریه و عربستان اظهار کرد: قضیه برجام تمام شده و الان وارد دوره پسابرجام شده‌ایم و اظهاراتی که رهبری فرمودند را دنبال کنیم که رعایت شود، هر اندازه از این حاشیه سازی‌ها پرهیز کنیم قطعاً به نفع کشور و ملت خواهد بود.

انتهای پیام

کد N1002905