در گفت و گوی نقویان با خبرآنلاین ارائه شد؛ سند تاریخی دست دادن امام حسین با عمر سعد

ناصر نقویان,امام حسین ع ,محمدجواد ظریف

پس از سخنان اخیر حجت الاسلام ناصر نقویان درباره دست دادن امام حسین با عمر سعد، وی سند تاریخی این گفته خود را ارائه کرد.

به گزارش خبرآنلاين، انتشار اين بخش از سخنراني وي در منزل صادق خرازي در شب عاشورا، با طرح سوالي از سوي کاربران خبرآنلاين روبرو شد، مبني بر اينکه دست دادن امام حسين با عمر سعد در کدام يک از منابع تاريخ اسلام آمده است؟

حجت الاسلام نقويان در پاسخ به خبرآنلاين گفت: در کتاب «ارشاد» شيخ مفيد يکي از کتب معتبر روايي تاريخي نقل شده است که امام حسين(ع) با عمر سعد سه ملاقات داشته است. يکي به درخواست عمر سعد و دو ديدار به درخواست امام حسين(ع). امام حسين(ع) که اسطوره ادب و احترام و کرامت است، قطعا وقتي با کسي ملاقات مي کند، عقب عقب نمي رود و به او پشت نمي کند، بلکه مثل آقا با فردي که ديدار کرده دست مي دهد.

وي با تاکيد بر اينکه صرف دست دادن، دليلي براي چيزي نيست، از ديدار پيامبر اکرم با ابوجهل ياد کرد و افزود: بنا بر آنچه در کتاب «امالي» شيخ صدوق آمده پيامبر هم در آن ديدار با ابوجهل دست داده است.

اين روحاني با اعتقاد بر اينکه طرح مسائل حاشيه اي درباره دست دادن ظريف و اوباما، براي دور کردن اذهان مردم از اصل قصه است، ادامه داد: من قصد نداشتم به اين موضوع ورود کنم اما مجبور شدم اين را بگويم وگرنه از نظر من پرداختن به حواشي، به منزله تلف کردن وقت مردم است. ميلياردها تومان در اين کشور اختلاس شده و رشوه پرداخت شده، بيکاري، اعتياد دختران، تاخير در ازدواج جوانا، زير پا گذاشتن حق مردم و .... اتفاقات شومي در کشور است که حتي شايسته حکومت انساني نيست، چه رسد به حکومت مسلماني.

نقويان ادامه داد: اگر مسئوليتي به نمايندگان کشور و ديپلمات هايمان داده ايم، بايد به آنها اعتماد کنيم. کما اينکه رهبري انقلاب هم از آنها با عناويني چون «کار بلد»، «انقلابي» و «متدين» نام بردند. پس نبايد اين چيزها را پيراهن عثمان کرده و در رسانه ملي پخش کنيم و به آن دامن بزنيم. اين کارها مرا به ياد رفتار ساواک مي اندازد که در مجالس وعظ و سخنراني شرکت کرده و از گوضه و کنار مدام صلوات مي فرستادند تا مردم صداي سخنران و حرف حق او را نشنوند!

وي در پايان از رسانه ها خواست تا به حواشي از اين دست نپردازند و به دنبال روشنگري افکار عمومي باشند.

2727

 

 

کد N1002821