وائل الحلقی: سوریه با حمایت کشورهای دوست پیروزی‌هایی را رقم زده است

سوريه

نخست‌وزیر سوریه امروز (یکشنبه) در دیدار با هیات پارلمانی روسی تاکید کرد که سوریه با کمک اراده مردم این کشور و همبستگی‌شان با رهبری و ارتش سوریه و ایستادگی دوستان در کنار دمشق پیروزی‌هایی یکی پس از دیگری علیه تروریسم رقم می‌زند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وائل الحلقی، نخست‌وزیر سوریه در دیدار با هیات پارلمانی روسیه بر لزوم بهره‌گیری از روابط استراتژیک میان دمشق و مسکو که در سایه رهبری بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گسترده‌تر شده است، برای گسترش همکاری‌های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، پزشکی، رسانه‌ای و طرح‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک تاکید کرد.

الحلقی عنوان داشت: مرحله بازسازی در سوریه آغاز خواهد شد و شرکت‌های روسی با همکاری شرکت‌های ملی سوریه و کشورهای دوست نقش مهمی را در این امر خواهند داشت.

وی با استقبال از نقش کمیته مشترک روسیه و سوریه در گسترش روابط دوجانبه میان دو طرف تاکید کرد که سوریه با کمک اراده مردم خود و همبستگی مردم با رهبری و ارتش سوریه و ایستادن دوستان به ویژه روسیه، ایران و محور مقاومت در کنار سوریه پیروزی‌هایی را یکی پس از دیگری در برخورد با تروریسم رقم می‌زند.

الحلقی تصریح کرد: افزایش نقش روسیه در جهان توازن را به روابط بین‌المللی بازگرداند و سیاست تک‌قطبی به رهبری آمریکا و سلطه‌گری این کشور و تعیین سرنوشت ملت‌های جهان از سوی آمریکا را دور کرد.

وی افزود: روسیه در طول تاریخ عامل ثبات و دوست و پشتیبان ملت‌های مظلوم و مدافع مسائل عادلانه این ملت‌ها بوده است.

نخست‌وزیر سوریه از ملت دوست روسیه به دلیل مواضع شجاعانه و مواضع حمایتی‌شان از ملت سوریه قدردانی کرد. در مقابل اعضای این هیات بر ایستادگی خود در کنار مردم سوریه تاکید کردند که با ایستادگی خود به همراه رهبری دولت و ارتش قهرمانش جهان را شگفت‌زده کرد. به همین دلیل پیروزی همراه با این ملت خواهد بود.

آنها تاکید کردند که ملت روسیه در کنار ملت سوریه می‌ماند و ملزومات پایداری و ثبات مردم سوریه را تقویت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1002699