کشته و زخمی شدن 200 ماهیگیر و امدادرسان یمنی در حمله ائتلاف عربی/سقوط یک پهپاد دیگر در تعز

یمن

همزمان با پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان مأرب و سرنگون کردن پهپاد ائتلاف متجاوز عربی در استان تعز، منابع یمنی از کشته و زخمی شدن بیش از 200 تن در حمله جنگنده‌های ائتلاف به منطقه‌ای در استان الحدیده خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع یمنی اعلام کردند که جنگنده‌های متجاوز عربستان در ادامه حملات خود علیه یمن پایگاه "النهدین" در صنعاء را بمباران کردند.

همچنین به گفته این منابع، پس از نفوذ تعدادی از مزدوران عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن به داخل کاخ ریاست جمهوری در استان تعز درگیری‌های شدیدی رخ داد و صدای انفجارهای شدیدی شنیده شد.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی همچنین حملاتی را به موزه تاریخی "صالة" در استان تعز انجام دادند. این جنگنده‌ها دو روز پیش نیز در حملاتی به این موزه بخشی از آن را ویران کردند.

حملات جنگنده‌های متجاوز به موزه "صالة" منجر به قطع تنها مسیر اصلی میان شهر تعز با روستاها و مناطق این شهر شد.

در همین راستا منابع نظامی یمنی اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی با شلیک یک موشک پهپاد ائتلاف را در منطقه "الدیم" واقع در استان تعز سرنگون کردند.

آن‌ها همچنین مرکز "ملطة" و گذرگاه "علب" عربستان را با چندین خمپاره و موشک هدف قرار دادند.

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی همچنین کنترل مناطق در اطراف منطقه "صرواح" واقع در استان مأرب را در دست گرفتند. آن‌ها همچنین کنترل بندر المخاء و نوار ساحلی را با تمامی پایگاه‌های نظامی مشرف بر آن در دست گرفتند.

پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی در حالی ادامه دارد که ائتلاف متجاوز عربی همچنان برای کنترل بر صنعاء و باب المندب تلاش می‌کند و این دو را هدف اصلی خود قرار داده است.

ائتلاف متجاوز عربی پل "عقد عصفرة" را در غرب صنعاء هدف قرار داد.

در صنعاء و استان مأرب همچنان درگیری‌ها ادامه دارد و منابع نظامی از ورود نیروهای گسترده ائتلاف به استان الجوف که در مجاورت صنعاء قرار دارد، خبر می‌دهند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی تجمع صیادان در جزیره "عقبان" واقع در استان الحدیده را هدف قرار داد که به کشته و زخمی شدن 200 تن از صیادان و نیروهای امدادرسان منجر شد.

به گفته منابع، در این حمله بیش از 98 تن کشته شده‌اند.

به گفته منابع، حمله اول جنگنده‌های ائتلاف تجمع صیادان را هدف قرار داد که به کشته شدن تعداد زیادی از آن‌ها انجامید اما این جنگنده‌ها پس از رسیدن آمبولانس‌ها برای کمک به زخمی شدگان بار دیگر این منطقه را بمباران کردند که به کشته شدن تعدادی از نیروهای امدادرسان منجر شد.

از سوی دیگر منابع امنیتی یمنی اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی تعدادی از تروریست‌ها و مزدوران را در یکی از ورودی‌های صنعاء طی دو روز گذشته بازداشت کرده‌اند.

با وجود تلاش‌های سازمان ملل برای حل سیاسی بحران یمن طرف‌های درگیر هنوز نتوانسته‌اند به توافق آتش بس دست یابند و عربستان همچنان حملات متجاوزانه خود را به این کشور ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N1002573