نتانیاهو: وضعیت کنونی مسجد الاقصی را حفظ می‌کنیم

نتانياهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که دولت وی متعهد می‌شود که وضعیت کنونی مسجد الاقصی را به ویژه از لحاظ ممانعت از حضور غیرمسلمانان در مسجد الاقصی که موجی از درگیری‌ها را به دنبال داشته، حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد: اسرائیل مجدداً بر پایبندی خود در حرف و عمل برای باقی نگه داشتن وضعیت کنونی مسجد الاقصی بدون اعمال هیچ تغییری تاکید می‌کند.

وی افزود: اسرائیل به اجرای سیاستی که از دیرباز آن را دنبال کرده است، ادامه خواهد داد و این سیاست این است که مسلمانان در مسجد الاقصی عبادت کنند و غیرمسلمانان از آن فقط زیارت کنند.

نخست وزیر رژیم اشغالگر همچنین در توییتر خود تعهد خود نسبت به عدم تصویب هیچ گونه طرحی جدید در یهودا و سامره را تکذیب کرد.

پیشتر صائب عریقات، رئیس کمیته اجرایی ساف گفته بود که وزیر خارجه آمریکا به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ابلاغ کرده است که نتانیاهو با توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری موافقت کرده است.

این اظهارات نتانیاهو پس از آن صورت گرفت که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در امان اعلام کرد که اسرائیل با اتخاذ تدابیری جهت آرام کردن اوضاع در اطراف مسجد الاقصی موافقت کرده است.

به گفته کری، اسرائیل همچنین با این مساله موافقت کرده است که به نقش ویژه اردن احترام کامل بگذارد چراکه اردن قیومیت اماکن مقدس را از سال 1967 برعهده دارد.

انتهای پیام

کد N1002278