اشتون کارتر: عملیات‌های بیشتری در عراق انجام می‌شود

وزیر دفاع آمریکا گفت: عملیات نظامی تحت رهبری آمریکا در عراق برای آزادسازی 70 گروگان گروه داعش در این کشور اطلاعات زیادی را برای ما تامین کرده و نیروهای آمریکایی که از ارتش عراق پشتیبانی می‌کنند احتمالا باید در آینده حملات بیشتری را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا گفت: پس از آنکه اطلاعات امنیتی نشان داد اعدام این 70 گروگان قریب‌الوقوع است و گورهای دسته جمعی نیز حفر شده‌اند،‌ تصمیم گرفتیم تا عملیات نجاتی را انجام دهیم.

وی ادامه داد:‌ زمانیکه فرصت‌هایی را برای انجام کاری می‌یابیم باید آن کار را انجام دهیم. حمله یکی از همین دسته بندی‌ها و تصمیم گیری‌هاست و من مطمئنم که در آینده فرصتهایی برای این مساله به دست می‌آید و ما می‌توانیم از این فرصتها استفاده کنیم.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا علیه داعش باید حملات خود را علیه ذخایر نفتی و فروش آن توسط این گروه شبه نظامی در عراق تشدید کند همانطور که در شرق سوریه چنین کاری کرد.

این مقام ارشد ارتش آمریکا با اشاره به اقدامات ژنرال "شان مک‌فارلند" که مسئول مقابله با اقدامات داعش در عراق و سوریه و به کارگیری نیروهای سنی محلی به نام "صحوه" برای مبارزه با این گروه تروریستی است، گفت:‌ اقدامات این ژنرال در چند ماه آینده و همزمان با تداوم حمایت‌ها و پشتیبانی ما از شرکای قابل نفوذ و کارآمد در خط مقدم مقابله با داعش بسیار حساس خواهد بود.

انتهای پیام

کد N1002245