۰

فرمان رئیس‌جمهور آذربایجان جهت تاسیس شورای هماهنگی حمل و نقل

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
جمهوري آذربايجان,حمل و نقل

الهام علی اف رئیس‌جمهور آذربایجان فرمان تاسیس شورای هماهنگی حمل و نقل ترانزیتی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رئیس‌جمهور آذربایجان با این فرمان شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد و صنعت و رئیس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان را به ریاست شورای هماهنگی حمل و نقل ترانزیتی کشور منصوب کرد.

با توجه به اقدامات و تلاش‌های دولت آذربایجان در زمینه راه اندازی خط ریلی «باکو تفلیس فارس» و نیز دالان حمل و نقل «شمال جنوب - آستارا - رشت» تاسیس و فعالیت شورای هماهنگی حمل و نقل ترانزیتی تصمیم مهم جهت توسعه بخش حمل و نقل در کشور به‌شمار می‌رود.

بر اساس این فرمان، هدف از تاسیس شورای مذکور، اجرای سیاست واحد تعویق‌ناپذیر و تعیین تعرفه شفاف در زمینه حمل و نقل ترانزیتی از طریق خطوط آهن، بنادر و ترمینال‌های دریای آذربایجان، به‌کارگیری تسهیلات گمرکی و حمل و نقل و نیز تامین هماهنگی‌های لازم میان نهادهای فعال در این حوزه است.

طبق فرمان رئیس‌جمهور آذربایجان، همچنین اجرای سیاست پنجره واحد در حمل و نقل ترانزیتی از طریق خطوط راه آهن، بنادر و ترمینال‌های دریایی نیز به شورای هماهنگی حمل و نقل ترانزیتی واگذار شده است.

وزارت اقتصاد و صنعت موظف شد ظرف دو ماه آینده تعرفه حمل و نقل ترانزیتی کالاها از طریق خطوط ریلی، بنادر و ترمینال‌های دریایی، استفاده از خدمات تاسیسات ترانزیتی کشور و نیز به‌کارگیری امتیازات در تعیین تعرفه‌ها را تدوین و به رئیس جمهور آذربایجان ارایه کند.

بر اساس این فرمان، سازماندهی فعالیت جاری شورای هماهنگی حمل و نقل ترانزیتی بر عهده دبیرخانه شورای تعرفه آذربایجان است. شورای هماهنگی حمل و نقل ترانزیتی موظف است درباره اقدامات اجرایی در زمینه حمل و نقل ترانزیتی از طریق خطوط ریلی، بنادر و ترمینال‌های دریایی سالانه دو بار گزارش به رئیس جمهور آذربایجان ارایه کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.