حمایت مشروط روسیه از ارتش آزاد سوریه

سیاسی

سرگئی لاوروف در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی روسی گفت: روسیه می تواند از مخالفان بشار اسد حمایت کند به شرط اینکه علیه داعش بجنگند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه در واکنش به خبرهای منتشر شده در رسانه های غربی مبنی بر حمله جنگنده های روسی علیه مخالفان بشار اسد اعلام کرده است قصد دارد از ارتش آزاد سوریه حمایت کند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه آماده همکاری بیشتر با آمریکا برای حل بحران سوریه است و این حمایت مشروط به جنگ ارتش آزاد سوریه علیه تروریست های داعش است.

از آغاز حملات هوایی روسیه در خاک سوریه این اولین بار است که یک مقام روس در حمایت از مخالفان بشار اسد موضع گیری می کند. آمریکایی ها بارها اعلام کرده بودند که روسیه کمتر مواضع داعش را بمباران می کند و بیشتر مخالفان بشار اسد را هدف قرار می دهد.

لاوروف در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی این کشور گفت: ما آماده‌ایم از گروه‌های مخالف مثل ارتش آزاد سوریه نیز به شرط حمله علیه مواضع افراطی ‌ها، پشتیبانی هوایی کنیم و این قرارداد نانوشته می توان هر زمان اعتبار داشته باشد.

وزیر خارجه‌ روسیه در بخش دیگری از اظهارات خود تاکید کرد که کرملین اعتقاد دارد باید مقدمات برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست‌ جمهوری در سوریه را در اولین فرصت فراهم کرد.

لاوروف گفت: نیروهای خارجی نمی ‌توانند و نباید برای مردم سوریه تصمیم بگیرند و این مردم سوریه هستند که باید آینده خود را تعیین کنند.

کد N1002017