درخواست حسنین هیکل از سیسی برای ترسیم نقشه راه آینده مصر

سیاسی

محمد حسنین هیکل ضمن ابراز نگرانی نسبت به عدم مشارکت جوانان مصری در انتخابات پارلمانی، از رئیس‌جمهور مصر خواست تا حقیقت اوضاع این کشور را برای مردم روشن کند و نقشه راهی را برای آینده مصر ایجاد کند.

محمد حسنین هیکل ضمن ابراز نگرانی نسبت به عدم مشارکت جوانان مصری در انتخابات پارلمانی، از رئیس‌جمهور مصر خواست تا حقیقت اوضاع این کشور را برای مردم روشن کند و نقشه راهی را برای آینده مصر ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد حسنین هیکل، روزنامه نگار مشهور مصری در بخش دوم مصاحبه خود با شبکه سی بی سی به اوضاع داخلی این کشور و انتخابات پارلمانی پرداخت و گفت: انتخابات اخیر برای شهروندان، مقامات و جهان مسئله‌ای جانبی بود. استقبال از انتخابات بسیار ضعیف بود به این دلیل که هیچ کس دیدگاه رضایت بخشی از آینده ارائه نکرد. در حال حاضر ما در مقابل جهانی پیچیده تر هستیم و هیچ قدرت سیاسی وجود ندارد که دیدگاه روشنی از این جهان جدید به رأی دهنده ارائه دهد.

وی گفت: در این شرایط همگان به عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر امید بسته‌اند. ما باید وی را در مقابل گزینه‌های بیشتری قراردهیم. دفتر سیسی نیاز به سازماندهی مجدد دارد. او باید تمامی واقعیتها را مقابل خود بچیند و با مردم سخن بگوید. یکی از بحرانهایی که ما امروز با آن مواجهیم سکوت سیاسی است. طبقه سیاسی جدید قدرت کافی ندارد. سیسی در زمانی روی کار آمد که اداره کردن دولت برایش بسیار مشکل بود، نظام سابق شکست خورده بود و کسانی که انقلاب کردند نتوانستند نظام جایگزینی را ایجاد کنند و ما مجبور شدیم گروه‌های دیگری را وارد دولت کنیم، اول اخوان المسلمین و بعد نیروهای مسلح. سیسی از یک شخصیت نظامی به یک شخصیت سیاسی تبدیل شد. برای همین اوضاع مصر با سایر کشورها فرق می‌کند.

هیکل ضمن تاکید بر اینکه سیسی در دوره آتی بازیگر اصلی خواهد بود از وی خواست تا مردم را از حقیقت اوضاع مصر آگاه کند و بگوید که می‌خواهد برای آینده آن‌ها چه کاری انجام دهد و دیدگاه‌های خود را برای آینده شرح دهد.

وی خواهان ایجاد جبهه ملی شد که متشکل از تمامی گروه‌های ملی گرا به ویژه جوانان باشد تا سیسی در مقابله با بحران‌ها تنها نماند.

هیکل از عدم مشارکت جوانان در انتخابات پارلمانی شدیدا ابراز نگرانی کرد.

انتهای پیام

کد N1001740