مرکل: خواهان روابط خوب اقتصادی همزمان با اوکراین و روسیه هستیم

آلمان,روسيه,اوکراین

صدراعظم آلمان اعلام کرد، توافق تجارت آزاد اتحادیه اروپا با اوکراین اقدامی علیه روسیه نیست و برلین به دنبال روابط اقتصادی خوب با اوکراین و روسیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، بسته تجارت آزاد اتحادیه اروپا با اوکراین در حالی اوایل سال آتی میلادی اجرایی می‌شود که روسیه تلاش دارد اجرای آن را به تعویق بیاندازد.

در همین حال آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز گذشته در کنفرانس اقتصادی آلمان-اوکراین در برلین در این باره گفت: در حالی که ما خواهان روابط خوب اقتصادی اوکراین با اتحادیه اروپا و آلمان هستیم هم‌چنین روابط خوب اقتصادی با روسیه را نیز در نظر داریم.

مرکل با اظهار اینکه دستمزد پایین و کارگران حرفه‌ای اوکراین نشان می دهند این کشور جای خوبی برای تجارت است، تاکید کرد: اوکراین باید به اصلاحات اقتصادی خود برای مقابله با فساد و تشویق شرکت‌های آلمانی بیشتر برای سرمایه‌گذاری در این کشور ادامه دهد.

آرسنی یاتسنیوک، نخست‌وزیر اوکراین نیز خاطر نشان کرد، کشورش شاهد تغییرات مثبتی در شرایط اقتصادی است اما به کمک آلمان برای اجرای اصلاحات خود نیاز دارد.

مرکل در ادامه تاکید کرد، آلمان برای کمک به اوکراین در جهت ثبات و رشد اقتصادی آماده است. آلمان سومین شریک اقتصادی مهم اوکراین پس از روسیه و چین است.

انتهای پیام

کد N1001725