سید حسن نصرالله:

نتانیاهو نمیتواند مانع دستیابی مقاومت به سلاح شود

سیاسی

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی امروز به مناسبت عاشورا با بیان اینکه نتانیاهو قادر به ممانعت از دستیابی مقاومت به سلاح نیست، تصریح کرد: سلاح مقاومت برای رویارویی با حماقت اسرائیل است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی امروز به مناسبت عاشورا ضمن اعلام تسلیت به رهبر معظم انقلاب به مناسبت این ایام، بیان اینکه نتانیاهو قادر به ممانعت از دستیابی مقاومت به سلاح نیست، تصریح کرد: سلاح مقاومت برای رویارویی با حماقت اسرائیل است.

وی ضمن دعوت از تمامی آزادگان جهان برای حمایت از ملت فلسطین و دفاع از مقدسات آنها، تصریح کرد: از طرف تمامی عزاداران حسینی حاضر در این مراسم بزرگ می گویم که حمایت مقاومت از ملت فلسطین، مقدسات و انتفاضه آن با تمام قدرت همچنان ادامه دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: جهاد ما در مقابل جنگی که آمریکا در منطقه به راه انداخته است همچنان ادامه دارد.

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکومیت شدید سرکوب انقلابیون بحرینی توسط نیروهای رژیم سعودی اظهار داشت: هرچقدر که سرکوبگری علیه مردم بحرین و ارتکاب اقدامات تروریستی علیه آنها تشدید شود، از حمایت خود از بحرینی ها دست نخواهیم کشید؛ مردم بحرین حق برخورداری از استقلال و آزادی را دارند.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به فاجعه منا نیز گفت: ما خواهان این هستیم که کشتار منا به فراموشی سپرده نشود. باید تحقیق گسترده ای پیرامون ابعاد وقوع این فاجعه خوف انگیز صورت گیرد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: فاجعه منا در نتیجه بی تدبیری و بی کفایتی مقامات سعودی اتفاق افتاد.

وی به آخرین تحولات عراق و مبارزه با داعش در این کشور نیز اشاره کرده و اظهار داشت: خطاب به عراقی ها می گویم که به آمریکا و هیچ توطئه گری در جهان اعتماد نکنند، چرا که آنها قادر هستند با یاری گرفتن از نام امام حسین (ع) بر داعش غلبه کنند.

سید حسن نصرالله در خصوص تحولات داخلی لبنان نیز تصریح کرد: آنچه که مسلم است، این است که نباید برای حل مسائل داخلی روی تحولات منطقه ای حساب باز کرد؛ تنها راه برون رفت از بحران کشور، راهکار سیاسی است.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: هیچ کس نمی تواند تصمیم خود در داخل را به حزب الله تحمیل کند.

سید حسن نصرالله خطاب به تکفیریها، رژیم صهیونیستی، آمریکا و آل سعود گفت: ما دست ذلت به شما نخواهیم داد، زیرا اهل جهاد و مقاومت هستیم؛ تهدیدات امثال شما، ما را نمی هراساند.

وی با بیان اینکه حزب الله لبنان با خون ها و اشک های خود اهداف امام حسین (ع) را دنبال می کند، تصریح کرد: ما با این شیوه بر هر طغیانگر و اشغالگری پیروز خواهیم شد و از اسلام صیانت خواهیم کرد.

 

خبر در حال تکمیل شدن است

 

 

 

 

کد N1001689