عاشورای حسینی در ضاحیه بیروت

سید حسن نصرالله: تکفیری‌ها و سروران آمریکایی آنها را نیز شکست خواهیم داد

دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (شنبه) نیز هم‌زمان با عاشورای حسینی در جمع صدها هزار تن از شیعیان لبنان در ضاحیه جنوبی بیروت حاضر شد و سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (شنبه) نیز هم‌زمان با عاشورای حسینی در جمع صدها هزار تن از شیعیان لبنان در ضاحیه جنوبی بیروت حاضر شد و سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت عاشورای حسینی عنوان داشت: سلام بر کسانی که در راه مقاومت مجاهدت می‌کنند. سلام بر کسانی که از مرزهای جنوبی در مقابله با اسرائیل و از مرزهای شرق کشور در مقابله با تکفیری‌ها دفاع می‌کنند و همچنین درود بر کسانی که در سوریه حضور دارند که این افراد در دفاع و شجاعت و شهامت بخل نورزیدند و از خون و مال و عزیزان خود و مقابله با خطرات و تحمل دشواری‌ها کم نگذاشتند.

وی عنوان داشت: در این روز بزرگ و به نیابت از این جمع وسیع که نام حسین و زینب را بر لب دارند، بر ایستادگی خود در کنار مردم فلسطین در مسیر مقاومت آنها تاکید می‌کنیم و حمایت خود را از انتفاضه آنها اعلام می‌کنیم و از تمامی آزادگان می‌خواهیم تا انتفاضه مردم فلسطین را تایید کنند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: مساله دوم اینکه، به نیابت از این جمع حسینی بر مقابله خود با طرح صهیونیستی و اسرائیل تاکید می‌کنیم و نه نتانیاهو و نه پدربزرگ او نخواهند توانست تا مانع از مقابله مقاومت با هرگونه تجاوز یا حماقتی از سوی اسرائیل شوند.

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: مساله سوم اینکه به نیابت از این جمع حسینی بر ادامه جهاد خود علیه طرح تکفیری آمریکا که بر ضد اسلام و پیامبر (ص) و مقدسات و ملت‌های منطقه است، تاکید می‌کنیم. این جهاد همانطور که روز گذشته گفتم بدون تردید و بدون عقب‌گرد ادامه خواهد داشت. ما همان‌طور که اسرائیل را در جنگ‌های مقاومت شکست داده‌ایم، تکفیری‌ها و سروران آمریکایی آنها را نیز شکست خواهیم داد.

وی افزود: من به نیابت از این جمع حسینی فریاد بلند خود را علیه حمله آمریکا و عربستان در حق مردم مظلوم یمن اعلام می‌کنم و این فریاد در مقابل جهانی است که در مقابل این جنگ ساکت نشسته است. بزرگترین کشتار دسته جمعی در یمن از سوی آل سعود در مقابل دیدگان رسانه‌ها صورت می‌گیرد.

خبر در حال تکمیل است

کد N1001662

خواندنی از سراسر وب