بازداشت رهبر مخالفان دولت مولداوی

رهبر حزب مخالف دولت مولداوی پس از ورود فرودگاه به پایتخت این کشور به دستور دفتر دادستان کل دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "رناتو اوساتی"، رهبر حزب اپوزیسیون مولداوی موسوم به «حزب ما» پس از آن دستگیر می‌شود که اقدام به انتشار مکالمات ضبط شده میان نخست‌وزیر سابق این کشور و یک تاجر شناخته شده کرد.

اوساتی به خبرگزاری ایتارتاس گفت: مقام‌های مولداوی هنوز اتهامی را علیه من مطرح نکرده‌اند و من فکر می‌کنم که به منظور بازجویی من را به دفتر دادستان کل منتقل می‌کنند.

همچنین ایگور دودان، رهبر حزب سوسیالیست‌های مولداوی که همراه با حزب اوساتی به سازمان‌دهی اعتراضات ضددولتی در شهر چیزیناو، پایتخت مولداوی پرداخت، بازداشت رهبر مخالفان را تایید کرد.

یک سخنگوی وزارت خارجه مولداوی به ایتارتاس گفت: اوساتی به درخواست دفتر دادستان کل مولداوی دستگیر شده است و این دادستان در پی انتشار مکالمات ضبط شده میان ولاد فیلات، نخست‌وزیر سابق مولداوی و ایلان شور، یک تاجر شناخته شده دستور به این بازداشت داده است.

ایلان شور یکی از مقام‌های درگیر در رسوایی دزدیدن یک میلیارد دلار در نظام بانکداری مولداوی است.

مکالمات منتشر شده فاش ساختند که نخست‌وزیر سابق مولداوی از این تاجر درخواست کمک مالی در ازای کمک به پیشبرد تجارتش می‌کنند.

این در حالی است که فیلات به دست داشتن در این اختلاس متهم شده و در بازداشت است.

اوساطی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: منابع من به من گفتند دادستان مولداوی این بار دستور داده است تا یک پرونده مجرمانه دیگر علیه من گشوده شود. من نگرانی‌های کسانی که هنوز به فیلات در زندان نپیوسته‌اند را درک می‌کنم. من می‌دانم که آنها بعد از افشاگری‌های من نگران هستند.

انتهای پیام

کد N1001594