پیش‌بینی مقام سابق آمریکا در مورد زمان لغو تحریم‌ها علیه روسیه

آمريكا,روسيه

یک مقام سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شد، تداوم برقراری ثبات در شرق اوکراین می‌تواند منجر به برداشته شدن تحریم‌ها علیه روسیه شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "گری هوف باور"، مقام سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا به این خبرگزاری گفت: تداوم برقراری ثبات در وضعیت شرق اوکراین می‌تواند منجر به برداشته شدن تحریم‌هایی که واشنگتن علیه مسکو اعمال کرده، شود.

هوف باور که معاون سابق سیاست‌گذاری تجارت بین‌الملل و سرمایه‌گذاری در وزارت خزانه‌داری آمریکا بوده، گفت: من حدس می‌زنم مادامی که اوضاع شرق اوکراین با ثبات شده و خطر اقدامات بیشتر جدایی‌طلبان برای تصرف اراضی بیشتر وجود نداشته باشد، دولت آمریکا شروع به برداشتن تحریم‌ها علیه روسیه کند.

اگرچه حجم سرمایه‌گذاری در روسیه در سال 2015، 10 درصد کاهش یافته اما هوف باور گفت: بخش عمده این کاهش سرمایه‌گذاری مرتبط با تحریم‌های بیشتر علیه روسیه است.

وی که در حال حاضر کارشناس ارشد موسسه اقتصاد بین‌الملل پیترسون است، گفت: علت کاهش سرمایه‌گذاری در روسیه نه فقط به خاطر اینکه بانک‌های غربی و شرکت‌های چندملیتی از دادوستد با این کشور ممنوع شدند بلکه بیشتر به خاطر اینکه این شرکت‌ها نگران تحریم‌های بیشتر علیه روسیه بودند، اتفاق افتاد.

وی تاکید کرد: به مجرد اینکه دولت‌های غربی تحریم‌های مستقیم روسیه را کاهش دهند، شرکت‌ها و بانک‌های مذکور اطمینان پیدا می‌کنند روابط عادی در افق پیش رو بوده و سرمایه‌گذاری در روسیه را از سر می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N1001514