نقوی حسینی در گفتگو با مهر تأکید کرد؛

با «کاسبان تحریم» و «کاسبان برجام» مقابله شود

سیاسی

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس، با تأکید بر لزوم همدلی همه گروه‌های سیاسی در اجرای دستورات رهبر انقلاب در زمینه اجرای برجام، گفت: نباید به «کاسبان تحریم» و «کاسبان برجام» فرصت اقدام داده شود.

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نامه روز گذشته رهبر معظم انقلاب به رئیس‌جمهور و بیان الزامات اجرای برجام، اظهار داشت: نامه تاریخی رهبر انقلاب در واقع دستورالعمل اجرایی برجام محسوب می‌شود و دولت موظف است در چارچوب آن، برنامه جامع اقدام مشترک را اجرا کند.

وی افزود: دولت موظف است مراقب ضعف‌ها، ابهامات و نواقصی که حضرت آقا به صراحت به آنها اشاره کردند، باشد و برای جلوگیری از آسیب‌های این ابهامات، اقدامات لازم را انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس، با اشاره به تاکیدات مداوم رهبر انقلاب مبنی بر مقابله با نفوذ آمریکایی‌ها به بهانه برجام، تصریح کرد: وظیفه دولت این است جلوی آمریکایی‌ها را که به شدت دنبال نفوذ هستند، بگیرد؛ چون طرف مقابل، دشمن قسم‌خورده ماست و عهد‌شکنی او برای همه وجدان‌های بیدار کاملاً واضح و روشن است.

نمایندگان قوای سه گانه و محافل تخصصی در «هیات عالی نظارت بر اجرای برجام» حضور یابند

نقوی حسینی همچنین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در نامه خود مبنی بر تشکیل یک هیات عالی برای نظارت و هدایت روند اجرای برجام، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، ایشان یک ابتکار تاریخی به خرج دادند تا با تشکیل این هیات، به صورت «گام به گام» بر اجرای برجام نظارت شود.

وی ادامه داد: اگر این هیات با حضور نمایندگانی از همه قوای سه‌گانه و محافل تخصصی تشکیل شود، می‌تواند به عنوان یک مجموعه سیاسی قوی و مطالبه‌گر، روند اجرای برجام را مورد نظارت و راهبری قرار دهد.

 با «کاسبان تحریم» و «کاسبان برجام» مقابله شود

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به ضرورت حفظ وحدت و همدلی همه گروه‌ها و جریانات سیاسی در مسیر اجرای برجام، اظهار داشت: یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری در طول مذاکرات بارها بر آن تاکید کرده‌اند، حفظ وحدت و همدلی همه جریانات است؛ به همین دلیل تاکید کردند که برجام نباید باعث شکاف و دوقطبی شدن جامعه شود؛ بنابراین اجرای دستور جدید ایشان نیز نیازمند وحدت و همدلی است.

نقوی حسینی تصریح کرد: اگر افرادی بخواهند تحریم یا لغو تحریم را عاملی برای کاسبی و تسویه حساب‌های گروهی قرار دهند، قطعاً به منافع ملی خیانت کرده‌اند؛ لذا نباید در این راه به «کاسبان تحریم» و «کاسبان برجام» فرصت اقدام داده شود و تلاش همه باید این باشد تا دستورالعمل رهبر انقلاب آنطور که فرموده‌اند، اجرا شود.

کد N1001383