سفر هیات بلند پایه اقتصادی برزیل به تهران

«آرماندو مونتیرو نِتو»، وزیر توسعه، صنعت و تجارت خارجی و «ادواردو براگا»، وزیر معادن و انرژی برزیل در رأس هیأتی متشکل از 50 نفر از بخش دولتی و تجاری به تهران سفر خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، هدف از این سفر رسمی، که از تاریخ 4 الی 6 آبان برابر با 26 الی 28 اکتبر انجام می گیرد، بررسی راه های گسترش روابط تجاری، تنوع بخشی به این مناسبات و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری میان دو کشور است.

وزرای یادشده، در طول این سفر با وزرای امور اقتصادی و دارایی؛ صنعت، تجارت و معدن، نفت، امور خارجه و نیز با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار و گفتگو خواهند داشت.

همچنین، در این سفر ،وزیر توسعه و صنعت برزیل رویداد تجاری سه روزه ای را افتتاح خواهد کرد که شامل سمیناری پیرامون تجارت و فرصت های سرمایه گذاری برزیل و ایران خواهد بود.

گفتنی است، سی و پنج نفر از تجار و فعالان اقتصادی به نمایندگی از 14 بخش مختلف صنعت از جمله صنایع غذایی، کشاورزی، ماشین آلات و تجهیزات و نیز حوزه فناوری اطلاعات در ترکیب این هیأت حضور دارند .

به گزارش ایسنا ،علیرغم اینکه ارزش مبادلات تجاری دو کشور در سال 2014 میلادی به رقم 1/44 میلیارد دلار رسید، این میزان با توجه به ظرفیت های اقتصادی موجود فی مابین می تواند به رقمی بسیار فراتر از آن دست یابد. هیأت برزیلی در نظر دارد، با توجه به فضای مساعدی که به دنبال امضای توافقنامه 14 جولای سال جاری میلادی (23 تیر) وین در زمینه تجارت فراهم گردیده است، سطح مناسبات تجاری خود را با ایران ارتقاء بخشد.

انتهای پیام

کد N1001156