واکنش معاون ظریف به نشست چهارجانبه وین

سوریه

معاون عربی- آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان به نشست چهارجانبه وین واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین اميرعبداللهيان، معاون عربی و افریقای وزیر امور خارجه کشورمان در واكنش به نشست وزراي خارجه عربستان، امريكا، تركيه و روسيه در وين درباره سوريه گفت: ضروري ترين اقدام در قبال سوريه كنترل مرزهاي همسايگان و مبارزه واقعي با تروريسم به موازات پيگيري روند سياسي است. امیرعبداللهیان افزود: اكنون همه بايد به تقويت روند سياسي در سوريه كمك كنند و در نهايت اين مردم سوريه هستند كه براي كشورشان تصميم مي گيرند.

معاون عربی- آفریقایی وزیر خارجه بیان داشت: برخي طرفهايي كه تاكنون با تقويت تروريست ها نقش منفي در سوريه ايفا كرده اند اكنون بايد صرفا به نقش سازنده در سوريه بيانديشند. تهران از تلاش هاي سازمان ملل حمايت و اقدامات مسكو در مبارزه با تروريسم در سوريه را مثبت مي داند و ضمن رايزني با اتحاديه اروپا و منطقه بر ضرورت تمركز بر راهكار سياسي واقع بينانه در سوريه تاكيد دارد.

اميرعبداللهيان در عين حال در واكنش به تداوم تجاوزات سعودي به مردم مظلوم یمن افزود: زمان تجاوز عليه مردم مظلوم يمن براي سعودي به پايان رسيده است و پيوستن خارطوم به ائتلاف سعودي عليه يمن براي سودان هيچ نفعي نخواهد داشت.

[span]5252

کد N1001079