هم زمان با تاسوعای حسینی انجام شد؛

عزاداري رئيس جمهوربا نوجوانان و جوانان در خيريه بهشت امام رضا(ع)

سیاسی

رئيس‌جمهور همزمان با تاسوعاي حسيني، با حضور در موسسه خيريه نگهداري از كودكان بهشت امام رضا(ع)، ضمن بازديد از اين مركز، در جمع نوجوانان و جوانان حسيني تحت پوشش اين مركز عزاداري کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحاني همزمان با تاسوعاي حسيني، از مركز خيريه نگهداري از كودكان بي سرپرست يتيم و معلول بهشت امام رضا(ع) در غرب تهران بازديد و در فضايي صميمي و معنوي با كودكان، نوجوانان و جوانان اين مركز ديدار و گفتگو كرد و در جمع آنان به عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) پرداخت.

در حال حاضر موسسه خيريه غير دولتي بهشت امام رضا (ع)، 146 نفر از کودکان، نوجوانان و جوانان يك تا بيست و سه سال يتيم و معلول را مورد حمايت و سرپرستي كامل دارد.

روحاني در جريان اين بازديد با اشاره به ضرورت انجام حمايت هاي مادي، عاطفي و معنوي از اين كودكان و نوجوانان، گفت: نبايد اين فرزندان ما تنها بوده و احساس كنند كه از جامعه جدا هستند.

رئيس جمهور با بيان اينكه يكي از شاخص ها و معيارهاي جامعه اسلامي و اهل فرهنگ اين است كه مردم اقشار آسيب پذير را ياري مي كنند، خاطرنشان كرد: ما بايد درس ايثار و فداكاري را در اين ايام بياموزيم و آن را ترويج كنيم.

روحاني افزود: همه ارزش زندگي به ايثار و گذشت براي ديگران و خدمت به مردم است.

رئيس جمهوري با اشاره به توانايي ها و استعداد هاي كودكان و نوجوانان معلول تحت پوشش اين مركز ، اظهار داشت: اين پيامي براي نسل ماست كه در هر شرايطي اگر اراده براي تلاش و حركت باشد، خداوند مسير را براي رشد و تعالي فراهم و هموار خواهد كرد.

روحاني اظهار اميدواري كرد تا با تلاش همگان شاهد بهره گيري از ظرفيت هاي ملت ايران در مسير آباداني و رشد كشور باشيم.

رئيس جمهور پس از بازديد از بخش هاي مختلف اين مركز در حسينيه اي كه در اين مكان براي عزاداري ماه محرم سياهپوش شده بود، در كنار نوجوانان و جوانان حسيني به عزاداري تاسوعاي حسيني پرداخت.

در اين مراسم که با نوحه‌سرايي يكي از مداحان اهل بيت عليه‌السلام و ذکر مصيبت حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و ياران آن حضرت توسط حجت‌الاسلام نقويان همراه بود، نوجوانان و جوانان حسيني اين مركز در حضور رييس‌جمهوري، اشعاري مذهبي در سوگ امام حسين (ع) و ياران باوفاي آن حضرت را خواندند و همنوا با يکديگر به نوحه خواني و سينه زني پرداختند.

علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و حسين فريدون دستيار ويژه رييس جمهوري و حسام الدين آشنا رئيس جمهور را در اين بازديد همراهي مي كردند.

کد N1000866