یک مدرس حوزه:

عزاداری‌ها از روح و محتوای سلحشوری خارج نشود

امام حسين ع ,محرم,عاشورا,تاسوعا,عزاداري

یک مدرس حوزه علمیه قم گفت: قیام امام حسین(ع) تحولی در جهان ایجاد کرد و باعث بوجود آمدن دو جبهه حق و باطل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام نیازی خرم‌آبادی در مجمع «احلی من‌العسل» نوجوانان حسینی شهرستان خرم‌آباد،با بیان این‌که «امروز جوانان و نوجوانان مورد هجمه شبیخون دشمن هستند»، اظهار کرد: آن‌ها باید بتوانند با درک صحیح از شرایط زمان و الگوگیری از جوانان امام حسین(ع) این توطئه را خنثی کنند.

وی با بیان این‌که «دشمن هیچ‌گاه نتوانسته و نمی‌تواند از راه نظامی وارد شود»، ادامه داد: امروز دشمن از طریق جنگ نرم می‌خواهد جوانان ما را پوچ و بی‌محتوا جلوه دهد، کمااین‌که یکی از اهداف مهم دشمن این است که عزاداری‌های ما را از روح و محتوای سلحشوری و انقلابی خارج کند.

وی با بیان این‌که «قیام امام حسین(ع) تحولی در جهان ایجاد کرد و باعث بوجود آمدن دو جبهه حق و باطل شد» ادامه داد: امروز استکبار با ایجاد جنگ قبیله‌ای در بین مسلمانان می‌خواهد آن‌ها را به عصر جاهلیت برگرداند.

این استاد حوزه علمیه قم یادآورشد: زمانی‌که امام حسین(ع) در مسیر کربلا بود، شبی تمام صحنه‌های شهادت خودش، جوانان و اصحابش را در خواب دید و وقتی از خواب بیدار شد فرمود «انا لله و انا علیه راجعون»؛ حضرت علی اکبر(ع) از او پرسید پدرجان این کلام را در وقت مصیبت می‌گویند که امام در آنجا مسئله حق و باطل را بیان کردند.

وی خاطرنشان کرد: این عزاداری‌ها برای این است که نام امام حسین(ع) و خون‌خواهی ایشان برای همیشه زنده بماند تا انتقام اصلی خون آن امام لب تشنه به‎دست امام زمان(عج) گرفته شود.

انتهای پیام

کد N1000828